Powtórne przyjście Chrystusa: biblijne fakty

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Oto kilka zaskakujących biblijnych faktów i statystyk odnoszących się do tematu powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię:

 • Jeden na każde 30 wersetów w Biblii podejmuje temat powtórnego przyjścia Chrystusa lub czasów ostatecznych.
 • W 216 rozdziałach Nowego Testamentu pojawia się ponad 300 odniesień do kwestii powrotu Chrystusa na ziemię.
 • O powtórnym przyjściu Chrystusa mówi się w 23 z 27 ksiąg Nowego Testamentu.
 • W Starym Testamencie temat czasów końca i (powtórnego) przyjścia Mesjasza poruszają tacy autorzy jak Hiob, Mojżesz, Dawid, Izajasz, Jeremiasz oraz większość spośród proroków "mniejszych".
 • Chrystus o swoim powrocie mówił wielokrotnie i zaskakująco szczegółowo.
 • Przez wieki chrześcijanie niezachwianie wierzyli w powtórne przyjście Chrystusa, obszernie na ten temat rozprawiali i wytrwale tę prawdę głosili.

 

chmuraJezus przyjdzie powtórnie na ziemię - to prawda, o której uczy Pismo Święte, prawda, o której niezwykle wyraźnie mówił sam Chrystus, prawda, o której z pełnym przekonaniem pisali apostołowie i która znalazła swoje ważne miejsce w chrześcijańskich wyznaniach wiary. Nic dziwnego więc, że temat ten na przestrzeni dwudziestu wieków chrześcijaństwa był niemal zawsze w centrum uwagi przywódców i reformatorów kościoła.

Zaskakujące jest to, że dzisiaj, w XXI wieku, tak wielu chrześcijan całkowicie tę prawdę ignoruje lub ma na ten temat jedynie mgliste (i nierzadko błędne) pojęcie.

Szkoda.

Rzeczywistość powtórnego przyjścia naszego Pana i Króla to przecież niezwykle intrygująca, niesłychanie ważna i niezawodnie krzepiąca prawda!

Na podstawie: Growing Deep in the Christian Life: Essential Truths for Becoming Strong in the Faith (Grand Rapids: Zondervan, 1995), 266-267. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide