Powtórne przyjście Chrystusa: biblijne fakty

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Oto kilka zaskakujących biblijnych faktów i statystyk odnoszących się do tematu powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię:

 • Jeden na każde 30 wersetów w Biblii podejmuje temat powtórnego przyjścia Chrystusa lub czasów ostatecznych.
 • W 216 rozdziałach Nowego Testamentu pojawia się ponad 300 odniesień do kwestii powrotu Chrystusa na ziemię.
 • O powtórnym przyjściu Chrystusa mówi się w 23 z 27 ksiąg Nowego Testamentu.
 • W Starym Testamencie temat czasów końca i (powtórnego) przyjścia Mesjasza poruszają tacy autorzy jak Hiob, Mojżesz, Dawid, Izajasz, Jeremiasz oraz większość spośród proroków "mniejszych".
 • Chrystus o swoim powrocie mówił wielokrotnie i zaskakująco szczegółowo.
 • Przez wieki chrześcijanie niezachwianie wierzyli w powtórne przyjście Chrystusa, obszernie na ten temat rozprawiali i wytrwale tę prawdę głosili.

 

chmuraJezus przyjdzie powtórnie na ziemię - to prawda, o której uczy Pismo Święte, prawda, o której niezwykle wyraźnie mówił sam Chrystus, prawda, o której z pełnym przekonaniem pisali apostołowie i która znalazła swoje ważne miejsce w chrześcijańskich wyznaniach wiary. Nic dziwnego więc, że temat ten na przestrzeni dwudziestu wieków chrześcijaństwa był niemal zawsze w centrum uwagi przywódców i reformatorów kościoła.

Zaskakujące jest to, że dzisiaj, w XXI wieku, tak wielu chrześcijan całkowicie tę prawdę ignoruje lub ma na ten temat jedynie mgliste (i nierzadko błędne) pojęcie.

Szkoda.

Rzeczywistość powtórnego przyjścia naszego Pana i Króla to przecież niezwykle intrygująca, niesłychanie ważna i niezawodnie krzepiąca prawda!

Na podstawie: Growing Deep in the Christian Life: Essential Truths for Becoming Strong in the Faith (Grand Rapids: Zondervan, 1995), 266-267. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Jak zacząć czytać Biblię?

  Insight for Living - Pełnia Życia

  Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide