Jezus na myśli

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

John Adair

Chrześcijanie w pierwszych latach po zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu Chrystusa inaczej niż my rozumieli pojęcie BIBLIA. Kiedy dziś mówimy o "Piśmie Świętym", mamy na myśli zarówno Stary, jak i Nowy Testament. Dla pierwszych chrześcijan Biblia składała się jednak tylko ze Starego Testamentu, ponieważ - rzecz jasna - księgi Nowego Testamentu nie były wtedy jeszcze ukończone. Dostępne były więc tylko teksty żydowskiego "Pisma", od Księgi Rodzaju po Księgę Malachiasza.

hebrajski manuskryptNic dziwnego, że apostołowie, głosząc dobrą wieść ("ewangelię") o tym, że Jezus jest Mesjaszem i Wybawicielem ludzkości, obficie posługiwali się tekstami Starego Testamentu. Ci pierwsi naśladowcy Jeszuy z Nazaretu nie przestali wczytywać się w święte zwoje judaizmu - teraz jednak ze szczególnym nastawieniem. Wszędzie szukali śladów Jezusa. Szukali proroctw o Jego przyjściu. Szukali zapowiedzi Jego misji. Szukali symboli wskazujących na Niego - tak jak choćby miedziany wąż w Księdze Liczb 21,6-9 (por. Jan 3,14). Czytali te stare, tak dobrze im znane historie, ale na myśli mieli Jezusa.

A nam - choć mamy już Nowy Testament i wszystko zdaje się być jasne - dobrze zrobi, gdy będziemy ich w tym naśladować. Wypatrujmy śladów Jezusa w całym Bożym Słowie. Wsłuchujmy się w Boże przesłanie zawarte w całej Jego księdze.

Za: John Adair, "Jesus on the Brain", Lesson One, w: God's Masterwork, Volume Five: God with Us - A Survey of Matthew-Acts Learn Online. Copyright 2012 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide