Jezus na myśli

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

John Adair

Chrześcijanie w pierwszych latach po zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu Chrystusa inaczej niż my rozumieli pojęcie BIBLIA. Kiedy dziś mówimy o "Piśmie Świętym", mamy na myśli zarówno Stary, jak i Nowy Testament. Dla pierwszych chrześcijan Biblia składała się jednak tylko ze Starego Testamentu, ponieważ - rzecz jasna - księgi Nowego Testamentu nie były wtedy jeszcze ukończone. Dostępne były więc tylko teksty żydowskiego "Pisma", od Księgi Rodzaju po Księgę Malachiasza.

hebrajski manuskryptNic dziwnego, że apostołowie, głosząc dobrą wieść ("ewangelię") o tym, że Jezus jest Mesjaszem i Wybawicielem ludzkości, obficie posługiwali się tekstami Starego Testamentu. Ci pierwsi naśladowcy Jeszuy z Nazaretu nie przestali wczytywać się w święte zwoje judaizmu - teraz jednak ze szczególnym nastawieniem. Wszędzie szukali śladów Jezusa. Szukali proroctw o Jego przyjściu. Szukali zapowiedzi Jego misji. Szukali symboli wskazujących na Niego - tak jak choćby miedziany wąż w Księdze Liczb 21,6-9 (por. Jan 3,14). Czytali te stare, tak dobrze im znane historie, ale na myśli mieli Jezusa.

A nam - choć mamy już Nowy Testament i wszystko zdaje się być jasne - dobrze zrobi, gdy będziemy ich w tym naśladować. Wypatrujmy śladów Jezusa w całym Bożym Słowie. Wsłuchujmy się w Boże przesłanie zawarte w całej Jego księdze.

Za: John Adair, "Jesus on the Brain", Lesson One, w: God's Masterwork, Volume Five: God with Us - A Survey of Matthew-Acts Learn Online. Copyright 2012 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide