Twój dom może być miejscem świętym

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Barb Peil

Słowo święty znaczy "wydzielony do szczególnych celów". To tak jak na przykład ze specjalną zastawą stołową, którą stawiasz tylko na świątecznym stole albo z haftowanym obrusem przeznaczonym na szczególne okazje. Twój dom też może być święty. Może stać się miejscem, w którym coraz lepiej poznaje się prawdę o Bogu i Jego Słowie.

Powiesz: Mój dom? Święty? Tak!

W jaki sposób? To stopniowy proces, a wszystko...

Zaczyna się od góry

Przemiana domu w miejsce święte zaczyna się od rodziców, a praktycznie - od twojej codziennej więzi z Bogiem. Zaproś Go do każdej rozmowy, do każdej decyzji i każdej relacji, która dotyczy twojego domu. W czasie waszych wspólnych modlitw pamiętajcie nawet o drobiazgach. Pamiętaj, niedziela nie jest jedynym dniem zarezerwowanym na duchowe rozmowy. One przecież mogą stale toczyć się...

modlitwa przy stolePrzy stole

Pomiędzy takimi komunikatami jak "podaj proszę sałatkę", a "nie mów z pełnymi ustami" jest okazja do rozmów o miłości Boga, która odmienia życie twoje i twoich dzieci. Jest tam miejsce na to, aby dzielić się z dziećmi własnymi odkryciami dokonanymi w czasie czytania Biblii czy sprawami, które przynosisz Bogu w modlitwie. Zachęcaj je, by się do tego przyłączyły. Będziesz zaskoczony, jak Bóg wspaniale działa w ich życiu. Pamiętaj jednak, to...

Wymaga spostrzegawczości

Trzeba wnikliwego oka, by dostrzec, co najlepiej pomaga twojemu dziecku w dorastaniu duchowym. Musisz wiedzieć, czym żyje, z czym się boryka. Jego pytania i obserwacje dotyczące codzienności to kapitalne podpowiedzi tematów do rozmów o życiu duchowym. Do takich konwersacji o Bożych sprawach trzeba szukać okazji. W rzeczywistości nadarzają się one niemal na każdym kroku - w korku, w poczekalni, przy myciu naczyń czy po prostu przy śniadaniu. Te ważne momenty przydarzają się zawsze wtedy, gdy twoja więź z Bogiem jest naturalna i nieoderwana od życia. W takich szczególnych momentach...

Ważne jest, co mówisz

Ważne jest także, jak to mówisz. Jeśli dotykając spraw duchowych, zmieniasz głos i jest on nienaturalny, twoje dzieci szybko dojdą do wniosku, że twoja więź z Bogiem też jest nienaturalna. Bądź sobą. Niech rozmowy o Bogu będą tak normalne i swobodne, jak rozmowy o przyjaciołach czy członkach rodziny. Zachęcaj dzieci do zadawania pytań, nawet jeśli nie znasz na nie odpowiedzi. Nie będą miały nic przeciwko temu - pod warunkiem, że poszukacie odpowiedzi w Słowie Bożym. A gdy już rozmawiamy o mówieniu, to wiedz, że...

Ma znaczenie, jak się modlisz

Modlitwa to przecież rozmowa z Bogiem. Decydując się na rodzicielstwo, godzisz się na to, aby twoje serce przeżywało rozterki. Czasem jedynym sposobem wpływu na dziecko jest rozmowa o nim z Bogiem. Modląc się, przebiegnij w pamięci cały dzień twojego dziecka. Zastanów się, z jakimi problemami musiało się zmierzyć. Wspieraj dziecko w modlitwie przy każdej okazji - gdy prasujesz czy gotujesz. Proś Boga o jego zdrowie, przygotowując mu lekarstwo do zażycia. Powierzaj go Panu, gdy przyglądasz się jego zabawie z kolegami. Módl się za dzieckiem, kiedy już leży w łóżku. W rezultacie...

Twoja rodzina jest coraz bliżej Boga

Duchową atmosferę w domu kształtujesz Ty. Wydziel swój dom, aby był szczególnym miejscem, w którym każda osoba może pogłębiać swoją więź z Bogiem. Rób to w sposób naturalny i swobodny. Wspólnie służcie Bogu tak, jak służycie sobie nawzajem - szczerze i chętnie. Zaangażuj się w duchowy wzrost każdego członka twojej rodziny. Wspólnie odkrywajcie wyjątkowy Boży plan dla waszego życia.

Za: Barb Peil, "An Ordinary Home Can Be a Holy Place", Insights (March 2000). Copyright 2000 Insight for Living. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide