Poznaj swoje dziecko

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Wychowuj chłopca odpowiednio do drogi, którą ma iść, a nie zejdzie z niej nawet w starości.

(Przysłów 22,6; Biblia Warszawska)

Mówiąc o wychowywaniu dzieci i budowaniu silnej rodziny, której znakiem rozpoznawczym będzie harmonia i radość, zawsze podkreślam, że zasadniczym zadaniem rodzica jest jak najlepiej poznać swoje dziecko. To chyba najważniejsza rada, jakiej mogę udzielić wam, drodzy rodzice, w kwestii wychowywania waszych pociech.

dzieckoNie myślcie, proszę, że będąc rodzicami, automatycznie znacie swoje dziecko. Z całą pewnością tak nie jest. Można żyć ze sobą pod jednym dachem przez wiele lat i nigdy nie osiągnąć tego głębokiego poziomu komunikacji i zrozumienia, o którym tu mówię. By dobrze poznać swoje dziecko, musicie poświęcić tej sprawie wiele czasu, koncentracji i modlitwy. Musicie z mądrością obserwować zachowanie dziecka, jego radości, smutki, potrzeby, obawy, zdolności, marzenia. Musicie prosić Boga o intuicję, wrażliwość i siłę do pielęgnowania unikalnej osobowości waszego syna czy córki. Zwróćcie uwagę, że nie wspominam o wysokim IQ czy specjalistycznym kursie - te rzeczy nie są niezbędne.

Nieodzowne w procesie poznawania waszego dziecka są tylko dwie rzeczy: chęć i czas. Jeśli chcecie poznać i zrozumieć, jeśli jesteście gotowi zainwestować w to swój czas, Bóg wynagrodzi wasze wysiłki. On pomoże wam poznać wasze dziecko i być dla niego naprawdę dobrymi rodzicami.

Na podstawie: Charles R. Swindoll, Wisdom for the Way: Wise Words for Busy People (Nashville: J. Countryman, a division of Thomas Nelson, Inc.) s. 243. Copyright Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide