Bezinteresowność (Filipian 2,1-4)

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Przeczytaj: List do Filipian 2,1-4

Być pokornego serca - tak jak Chrystus - to chcieć odłożyć swoje prawa i przywileje na bok. Szukać okazji do pomocy innym zamiast nerwowo pilnować swoich interesów. Słuchać. Chcieć zrozumieć. Współczuć. Dzielić się z innymi tym, co się posiada.

Pokorne serce to charakter, który cechuje życzliwość, uprzejmość i serdeczność. To postawa, której obca jest pazerność i buta.

pomaganie biednymŻyjemy w czasach, w których wysoko punktowana jest agresywna asertywność. Kto nie broni swoich praw, przegrywa. Bez rozpychania się łokciami nie zajdzie się daleko.

Ale w takich warunkach gdzieś po drodze wycieka z naszego życia radość. Zajęci pilnowaniem własnych spraw i obroną swojej pozycji, nie potrafimy się odprężyć, zdystansować, rozejrzeć wokół i skupić na tym, co naprawdę istotne. Nie potrafimy się cieszyć.

Naszą cywilizację toczy rak zachłanności i samolubstwa. Propozycja pielęgnowania w sobie bezinteresownej postawy brzmi niemal jak dowcip. Bogu dzięki, jest jeszcze kilku szaleńców, którzy wierzą, że pokora i altruizm to cnoty, o które warto zabiegać.

Czy jesteś jednym z nich?

Zapewniam cię, że wybierając drogę naśladowania Chrystusa i kształtowania swojej postawy życiowej według Jego przykładu, odkryjesz sekret spełnionego życia.

 

Bezwarunkowa, bezinteresowna miłość to podstawowy budulec chrześcijańskiego charakteru!

 

Za: Charles R. Swindoll, Day by Day with Charles Swindoll (Nashville: W Publishing Group, 2000). Copyright 2000 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide