Nasycony Słowem (Dzieje Apostolskie 13-14)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Posługa Apostoła Pawła była "przesycona" Słowem Bożym. W 13 i 14 rozdziale księgi Dziejów Apostolskich, opisującym pierwszą podróż misyjną Apostoła Narodów, wyrażenia "Boże słowo", "słowo prawdy", "nauka Pańska", "Prawo i Prorocy" czy "Dobra Nowina" pojawiają się aż 15 razy (Dzieje 13,5.7.12.15.32.44.46.48.49; 14,3.7.15.21.25).

Wyruszając na swoją pierwszą wyprawę misyjną, Paweł zabrał ze sobą bardzo niewielki ekwipunek - trochę jedzenia i minimalną ilość ubrań, ale za to jego serce było rozgrzane do białości niezachwianym przekonaniem o tym, że spotkał zmartwychwstałego Jezusa. Jego najważniejszym wyposażeniem była pewność, że Bóg jest z nim i że jego misją jest przekazywanie wszystkim ludziom Bożej prawdy - "Bożego Słowa". To przekonanie pchało go nieustannie do przodu, umacniało w chwilach próby i podnosiło po ciosach zadawanych przez przeciwników jego działalności.

śniadanieCzy to możliwe, że w ostatnim czasie osłabłeś nieco w swym postanowieniu, by regularnie czytać Pismo Święte? Nie jesteś jedynym, kto odczuwa pokusę, by - ze względu na przeładowany harmonogram zajęć - odłożyć Biblię na półkę. I mnie się to czasem zdarza. Proszę, przyjmij to delikatne napomnienie: Niezależnie od tego, na jakim etapie swojego życia jesteś - może rozpoczynasz studia albo obejmujesz nowe stanowisko w pracy, czy też może zaangażowałeś się w jakąś regularną działalność w ramach swojej parafii lub wspólnoty - nie zaczynaj tego nowego rozdziału bez ukształtowania (albo odnowienia) nawyku codziennego "spotkania z Bogiem", z Pismem Świętym w ręku! Od tego zależy twoja duchowa kondycja. Rezygnując z regularnego odświeżania swojej duszy prawdą Słowa Bożego, narażasz się na ryzyko poważnych duchowych powikłań. Jeśli zapomnisz o codziennym wyciszeniu, modlitwie i lekturze Bożej księgi, nie dasz Bogu możliwości, by cię wewnętrznie wzmacniał i prowadził.

Na początek wystarczy poświęcić w tym celu choćby 15 minut każdego dnia. Niektórzy powiedzą: Gdzie w swoim planie dnia znajdę dodatkowe 15 minut? Może uda ci się skrócić nieco przerwę obiadową w pracy, tak by wrócić odrobinę wcześniej do domu? (Lub... obciąć ilość czasu spędzaną wieczorem przed ekranem komputera?). I wykorzystać te dodatkowe kilka chwil, by przeczytać fragment psalmu albo któregoś z listów Nowego Testamentu?

Jeśli Paweł potrafił nieustannie nasycać swoje życie Słowym Bożym, ty i ja także możemy to robić. W twoim otoczeniu są osoby, których nikt nie zna tak dobrze, jak ty, i którym nikt nie pomoże lepiej, niż ty mógłbyś to uczynić. Bądź znany, jako ktoś, kto zna Pismo Święte i jest głęboko oddany biblijnym wartościom. Bądź rozpoznawany jako osoba, która - poproszona o radę - powołuje się na prawdę Słowa Bożego. Karm się codziennie Bożą mądrością.

Stań się osobą "nasyconą Słowem".

Za: Charles R. Swindoll, "Authentic Ministry," in Great Days with the Great Lives (Nashville: W Publishing Group, 2005), 327. Copyright 2005 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide