Mierzenie się z bólem fizycznym

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Czy doświadczasz teraz jakiegoś fizycznego bólu?

Zapewne ktoś, kto to czyta, odpowie: tak. Być może jesteś to ty... A może jest nią osoba, którą dobrze znasz i kochasz.

Ból rzadko kiedy ma jakiś głębszy sens. Doświadczając go, wyczekujemy ulgi. Od zarania dziejów, osoby odczuwające dotkliwy ból, kierowały swoją uwagę na obietnice zawarte w Słowie Bożym, a szczególnie na słowa odnoszące się do wieczności.

Bez względu na to, czy doświadczasz bólu osobiście czy wspierasz osobę, która się z nim mierzy, pochyl się teraz nad słowami pełnymi pocieszenia i nadziei:

"Niech Pan cię wysłucha w dniu utrapienia, niech ciebie chroni imię Boga Jakuba. Niech ześle tobie pomoc z świątyni i niech cię wspiera z Syjonu." (Ps 20,2-3)

"Wznoszę swe oczy ku górom: Skądże nadejdzie mi pomoc? Pomoc mi przyjdzie od Pana, co stworzył niebo i ziemię." (Ps 121,1-2)

mierzenie sie z blemOn jest tym, który:

"...uwalnia nas od wszelkiej trwogi."

"...jest blisko skruszonych w sercu i podnosi złamanych na duchu." (Psalm 34,5.19)

"...leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany." (Ps 147,3)

"...odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie twe niemoce." (Ps 103,3)

"...dodaje mocy zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego." (Iz 40,29)

Bóg posłał na ten świat Swego Syna, który:

"...wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby." (Mt 8,17)

"...obarczony naszym cierpieniem, dźwigał nasze boleści...był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy...spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie." (Iz 53,4-5)  

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide