Lekcja z życia Estery

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Obecność Boga nie jest tak intrygująca, jak Jego nieobecność. Jego głos nie jest tak wymowny, jak Jego milczenie. Kto z nas nie pragnął Słowa Bożego, nie szukał Jego mocy czy pocieszenia płynącego z Jego obecności... tylko dlatego, że na chwilę wydawał się On nieobecny? Odległy... zaabsorbowany... może nawet obojętny.

Dopiero po czasie zdaliśmy sobie sprawę, że był On z nami przez cały czas.

Nawet gdy Bóg czasem sprawia wrażenie nieobecnego, choć jest dla nas niewidzialny, zawsze jest zwycięski i wszechmocny. To jest właśnie główna lekcja z Księgi Estery. Choć słowo "Bóg" nie występuje ani razu na stronach tej księgi, jest On obecny w każdej poszczególnej scenie, w każdym wydarzeniu. Ostatecznie doprowadza wszystko do wspaniałego punktu kulminacyjnego, okazując swoją wierność.

Mordechaj był potomkiem jednego z uprowadzonych do niewoli babilońskiej Żydów. Był człowiekiem pobożnym, a jego najważniejszą rolą była opieka nad Esterą.

esteraEstera to perskie imię, oznaczające gwiazdę. Jest ona niewątpliwą "gwiazdą" całej tej niezwykłej historii. Wieczna, potężna i niewidzialna Boża ręka działała za kulisami, ukryta przed ludzkim wzrokiem. Tylko łaskawa i pełna miłości Osoba miałaby tak wielkie staranie o biedną, osieroconą dziewczynkę, oddaną pod opiekę kuzyna.

Zawarte jest w tym piękne przesłanie dla każdego, kto doświadczył trudności, cierpienia, zadanego przez życiowe okoliczności... dla każdego, kogo kusi, by myśleć, że już nic dobrego go w życiu nie spotka. Tego wszystkiego możemy uczyć się z historii Estery.

Jako małe dziecko opłakiwała śmierć swoich rodziców. Ta skrzywdzona i osierocona dziewczynka kilka lat później przyczyniła się do ocalenia całego narodu. Tylko Bóg potrafi czynić takie rzeczy. Często kreuje je za kulisami, działając cicho i niewidocznie.

W twoim życiu także działa wszechmocny Bóg. Choć nie zawsze go słyszysz i może wydaje ci się, że jest gdzieś daleko, możesz być pewien, że pracuje on nieustannie za kulisami twojego życia.

Na podstawie: Charles R. Swindoll, "Not Forgotten", w: Great Days with the Great Lives (Nashville: W Publishing, 2005), s. 193. Copyright 2005 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide