Więź z Bogiem

Odgruzuj relację z Jezusem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Rozpoczynamy nasze chrześcijańskie życie z radością i prostotą. W miarę upływu czasu sprawy jednak się komplikują. Gdy tradycja, rutyna, oczekiwania ludzi dookoła nas oraz przeróżne obowiązki i zobowiązania zaczynają coraz bardziej się kumulować... prostota gdzieś ulatuje.

O co chodzi w modlitwie?

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Słowem wstępu zaznaczę tylko, że to co czytasz, prawdopodobnie nie będzie jedną z wielu typowych religijnych wypowiedzi na temat modlitwy. Przepraszam, ale takie formy mi po prostu "nie leżą".

Albo nie. Nie przepraszam.

Erozja (1 Królewska 1-11)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Pamiętam tylko dwie rzeczy z licealnych lekcji chemii. Po pierwsze, pozbyłem się brodawek z prawej ręki dzięki konsekwentnemu stosowaniu kwasu siarkowego przez 30 dni. Drugą rzeczą było oglądanie powolnej śmierci żaby - nie-dobrowolnej ofiary edukacyjnego eksperymentu.

Mój nauczyciel umieścił nieszczęsne stworzenie w dużej zlewce, wypełnionej zimną wodą. Pod naczyniem umieścił palnik Bunsena, ustawiony na bardzo niski płomień, tak by woda podgrzewała się powoli - o ułamek stopnia na sekundę. Temperatura wzrastała, a żaba nieświadoma niebezpieczeństwa zażywała sobie kąpieli. Dwie i pół godziny później była... ugotowana. Zmiana następowała tak nieznacznie, że żaba nie próbowała wyskoczyć czy choćby wierzgać kończynami.

Dlaczego Bóg potrząsa liną, po której stąpamy? (2 Koryntian 1,3-11)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Muszę przyznać, że obecny rok wymagał od mnie trudnej umiejętności stąpania po linie wiary. Być może tobie również wydaje się czasem, że duchowa lina, po której ostrożnie stąpasz, jest jakby dodatkowo przez kogoś potrząsana...

Możesz wierzyć lub nie, ale sprawcą tego jest... Bóg. Dlaczego On to robi?

Mierzenie się z bólem fizycznym

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Czy doświadczasz teraz jakiegoś fizycznego bólu?

Zapewne ktoś, kto to czyta, odpowie: tak. Być może jesteś to ty... A może jest nią osoba, którą dobrze znasz i kochasz.

Owoc przebaczenia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charissa Swindoll Gaither

Bóg wytycza drogi naszego życia. Układa nasze ścieżki tak, abyśmy zbliżyli się do Niego.

Czasem mamy poczucie wszechogarniającej, ponurej pustki. W tej ciszy, krzyczącej w naszych uszach, wezwani jesteśmy do podjęcia decyzji: Czy będziemy trwać w gniewie i goryczy? Czy raczej zwrócimy się do Boga?

W najciemniejszym okresie mojego życia, naznaczonym emocjonalnym bólem, zdecydowałam, by całkowicie poddać się Jemu. Było to najlepsze, co mogłam zrobić.

Lekcja z życia Estery

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Obecność Boga nie jest tak intrygująca, jak Jego nieobecność. Jego głos nie jest tak wymowny, jak Jego milczenie. Kto z nas nie pragnął Słowa Bożego, nie szukał Jego mocy czy pocieszenia płynącego z Jego obecności... tylko dlatego, że na chwilę wydawał się On nieobecny? Odległy... zaabsorbowany... może nawet obojętny.

Dopiero po czasie zdaliśmy sobie sprawę, że był On z nami przez cały czas.

Osoba, jaką potrzebujemy się stać (2 Tymoteusz 2,2)

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Wyobraź sobie, że właśnie masz zostać poddany skomplikowanej operacji. Tuż przed zabiegiem, lekarz zwraca się do ciebie słowami: "Wie Pan co, tak naprawdę nigdy wcześniej tego nie robiłem... ale cóż... zawsze warto spróbować, czyż nie?"

Jak byś zareagował? "Chwila, stop! Nie zgadzam się!!"

Gdy Bóg mówi NIE (1 Kronik 29,10-19)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Gdy jesteśmy sami i możemy być absolutnie szczerzy w naszej modlitwie, mówimy Bogu o naszych najgłębszych marzeniach i pragnieniach. Bardzo chcemy, aby do końca naszych dni Bóg dał nam _________________ (wypełnij puste miejsce). Zdarza się jednak, że czas mija i nic się nie dzieje, a my odczuwamy coraz większy niedosyt i rozczarowanie. Gdy tak się dzieje, jest to jedna z najtrudniejszych sytuacji, z którą musimy się zmierzyć.

Oddaj to Bogu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Nigdy nie zapomnę dnia, w którym mój brat Orville wraz z rodziną opuścili nasz rodzinny dom, by udać się do Południowej Ameryki jako misjonarze.

Warto w tym miejscu wspomnieć, jakim człowiekiem był mój ojciec. Jestem zaskoczony, że w słowniku obok słowa odpowiedzialność nie widnieje jego imię! Jego zdaniem podejmowanie ryzyka było planowaniem porażki. Odpowiedzialni ludzie nie pozostawiają niczego przypadkowi. Wiara była dla niego opcją ostateczną, gdy poprzednie trzy, skrzętnie zaplanowane rozwiązania nie powiodły się...

Mój brat był natomiast człowiekiem, który szedł przez życie z głową w chmurach. Dla Orville'a życie nie było ekscytujące, dopóki Bóg nie stawiał przed nim nowych wyzwań. Niezwykle frustrowało to mojego ojca.

Odosobnienie (Marek 1,35)

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Czytając początkowe rozdziały Ewangelii Marka, często się uśmiecham. Marek uwielbia słówko natychmiast. Pojawia się tam raz za razem. Autor chce nam pokazać, jak bardzo zaangażowany był Jezus w pomaganie ludziom, jak napakowany był Jego grafik, z jak wielką presją musiał się mierzyć.

Ale pośród tej intensywnej posługi natrafiamy na 35 werset 1 rozdziału. Jakaż odmiana!

Źródło nadziei i siły (Lamentacje 3,19-26)

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Jak reagujesz, gdy spotyka cię coś bardzo trudnego? Gdy ziemia usuwa ci się spod nóg?

Twój dom spłonął w pożarze albo został zalany przez powódź... Twoi rodzice rozwiedli się... Umarł ktoś, kto był ci bardzo bliski... Walczysz z przewlekłą chorobą albo zmagasz się z intensywnym bólem, którego przyczyna nie jest do końca znana...

Jak zbliżyć się do Boga?

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Insight for Living - Pełnia Życia

Świat zarzucony jest wieloma teoriami na temat Boga, religii czy zbawienia. Najróżniejsze poglądy na temat Jezusa konkurują ze sobą, pragnąc przyciągnąć naszą uwagę. Różne "drogi" prowadzące do różnych "bogów" reklamują się na bezustannie zmieniającym się "targowisku idei". W całej tej gamie sprzeczności warto zwrócić uwagę na to, co powiedział Jezus Chrystus w swoim odważnym stwierdzeniu: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie może przyjść do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie (Jan 14,6)

Policz dobrodziejstwa (Psalm 103,2)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Jeśli czasem jest ci trudno modlić się, chciałbyś nastroić swoje serce na niebiańską częstotliwość, ale nie wiesz, jak to zrobić, spróbuj tego nieskomplikowanego sposobu - nazwij po imieniu wszystkie dobrodziejstwa, które otrzymałeś od Stwórcy.

Rozczarowany Jezusem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Wayne Stiles

Siedząc skulony w więziennej celi, Jan Chrzciciel zmagał się z dręczącymi go wątpliwościami. Całe życie z pasją głosił nadejście oczekiwanego Mesjasza. Obwieścił przybycie Króla, wybawcy Izraela. Ochrzcił Bożego pomazańca. Przygotował serca rodaków na Jego misję. Ale od pewnego czasu wszystko szło nie tak, jak powinno...

Ojcze NASZ

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

John Adair

Wgłębiając się w treść Modlitwy Pańskiej - jednego z najbardziej znanych fragmentów Pisma Świętego (zob. Mateusz 6,9-13) - mamy tendencję pomijać pewne istotne szczegóły, a to dlatego, że znamy tę modlitwę tak dobrze, słuchaliśmy i wypowiadaliśmy ją w naszym życiu setki razy. Jednym z takich niedocenianych elementów tej modlitwy jest niepozorne słowo NASZ.

Pełna ewangelia... i nic ponadto (1 Koryntian 15,1-5)

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Michael J. Svigel

W seminarium teologicznym brałem udział w zajęciach z soteriologii, czyli dziedziny teologii zgłębiającej temat zbawienia. Na pierwszym spotkaniu nasz profesor dał nam następujące zadanie: "Niech każdy z was przygotuje sobie kartkę papieru. W kilku punktach spiszcie wszystkie niezbędne informacje, które wasz kolega potrzebuje usłyszeć, by stać się chrześcijaninem. Wynotujcie tylko to, co MUSI wiedzieć i w co MUSI uwierzyć, by stać się Bożym dzieckiem i pójść po śmierci do nieba. Macie na to 1 minutę. Czas start!"

Moc Ducha w chwilach rozpaczy (Rzymian 8,26-27)

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Przechodzisz przez trudne doświadczenia?

Być może jest ci tak ciężko, że straciłeś zupełnie apetyt albo już od tygodni nie wysypiasz się w nocy. Twój umysł zatruwają ponure myśli. Zmagasz się z samotnością, zniechęceniem, bezradnością. Towarzyszy ci nieznośny ból - fizyczny lub emocjonalny.

Zastawiony stół (Izajasz 30,18)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Dzieje życia Józefa (jednego z 12 synów patriarchy Jakuba), wspaniale ilustrują łaskę, jaką Bóg okazuje nam w osobie Jezusa.

Nie chodzi o moralność (Łukasz 10,27)

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

David Carl

W chrześcijaństwie nie chodzi o moralność.

A teraz, zanim z oburzeniem wyłączysz okno przeglądarki, pozwól mi lepiej wytłumaczyć, co mam na myśli. Dam głowę, że pod koniec artykułu przyznasz mi rację.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

pierwsza
poprzednia
1

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide