3. Boża księga, Boży głos

Psalm 119,98-100; 2 Tymoteusz 3,14-17; 2 Piotr 1,19-22

Psalm 119,98-100; 2 Tymoteusz 3,14-17; 2 Piotr 1,19-22

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wielkim skarbem jest to, że posiadasz kopię Pisma Świętego w swoim ojczystym języku? A czy potrafisz sobie wyobrazić sytuację, w której wszystkie Biblie w języku polskim zostają zniszczone? W świecie, w którym jesteśmy dosłownie zasypani różnymi tłumaczeniami, wydaniami i komentarzami, wydaje się to absolutnie niemożliwe… Ale załóżmy, że tak się dzieje. Pomyśl o tym, w jak wielkim zamieszaniu byśmy się znaleźli. Bez Bożego przewodnika szybko byśmy się całkowicie pogubili w naszych domysłach o duchowej rzeczywistości i w naszych pomysłach na życie. Ktoś jednak może zapytać: Czy rzeczywiście możemy być pewni, że Biblia to głos samego Boga? Czy jest to źródło godne zaufania? Czy naprawdę mogę na niej polegać? Istnieją mocne powody, by na powyższe pytania odpowiedzieć twierdząco.


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wielkim skarbem jest to, że posiadasz kopię Pisma Świętego w swoim ojczystym języku? A czy potrafisz sobie wyobrazić sytuację, w której wszystkie Biblie w języku polskim zostają zniszczone? W świecie, w którym jesteśmy dosłownie zasypani różnymi tłumaczeniami, wydaniami i komentarzami, wydaje się to absolutnie niemożliwe...

Ale załóżmy, że tak się dzieje. Pomyśl o tym, w jak wielkim zamieszaniu byśmy się znaleźli. Bez Bożego przewodnika szybko byśmy się całkowicie pogubili w naszych domysłach o duchowej rzeczywistości i w naszych pomysłach na życie.

Ktoś jednak może zapytać: Czy rzeczywiście możemy być pewni, że Biblia to głos samego Boga? Czy jest to źródło godne zaufania? Czy naprawdę mogę na niej polegać?

Istnieją mocne powody, by na powyższe pytania odpowiedzieć twierdząco.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.