4. Dokładne czytanie Biblii

Nehemiasz 8,1-6.8-18; Mateusz 15,1-14; 16,5-12


Na podstawie Biblii można udowodnić dosłownie wszystko! Czy kiedykolwiek słyszałeś podobne stwierdzenie? Prawdopodobnie tak. I szczerze mówiąc... nie odbiega ono zbyt daleko od prawdy. Jeśli ktoś jest naprawdę zdeterminowany, by znaleźć w Piśmie Świętym uzasadnienie dla swojego osobliwego poglądu czy prywatnej działalności i nie ma problemu z wyrywaniem wersetów z kontekstu lub przekręcaniem znaczenia słów, jest w stanie to zrobić.

Zdając sobie z tego sprawę, widzimy, jak istotne jest, by podchodzić do Bożej Księgi we właściwy sposób. Musimy znać dobre metody pomagające w zgłębianiu jej treści.

Na początek wystarczy jeśli będziemy pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach i zasadach interpretacyjnych, które pomogą nam odkrywać, co Biblia naprawdę mówi - a nie to, co chcielibyśmy tam wczytać.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.