4. Dokładne czytanie Biblii

Nehemiasz 8,1-6.8-18; Mateusz 15,1-14; 16,5-12


Na podstawie Biblii można udowodnić dosłownie wszystko! Czy kiedykolwiek słyszałeś podobne stwierdzenie? Prawdopodobnie tak. I szczerze mówiąc... nie odbiega ono zbyt daleko od prawdy. Jeśli ktoś jest naprawdę zdeterminowany, by znaleźć w Piśmie Świętym uzasadnienie dla swojego osobliwego poglądu czy prywatnej działalności i nie ma problemu z wyrywaniem wersetów z kontekstu lub przekręcaniem znaczenia słów, jest w stanie to zrobić.

Zdając sobie z tego sprawę, widzimy, jak istotne jest, by podchodzić do Bożej Księgi we właściwy sposób. Musimy znać dobre metody pomagające w zgłębianiu jej treści.

Na początek wystarczy jeśli będziemy pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach i zasadach interpretacyjnych, które pomogą nam odkrywać, co Biblia naprawdę mówi - a nie to, co chcielibyśmy tam wczytać.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.