6. Kochać Boga - nasza najważniejsza odpowiedź

Psalm 18,46-49; 32,1-5; 37,1-9; 46,1-3


Poznawanie Boga jest sednem naszego istnienia. Bez wiedzy o Bogu i realnego doświadczenia Boga nasze życie skazane jest na chaotyczne próby odnalezienia w tym świecie szczęścia. Naszym prawdziwym przeznaczeniem jest bliska więź ze Stwórcą.

Jednak poznawanie Boga to tylko jedna strona medalu! Odkrywając, jaki jest Bóg, rozumiejąc lepiej, kim jest i co robi, musimy jakoś zareagować. Zareagować wiarą, ufnością i czcią - innymi słowy, miłością.

W Piśmie Świętym jest wiele historii ukazujących Boga jako Kogoś pełnego łaski i życzliwości, Kogoś, kto wyciąga ręce do człowieka, okazuje miłosierdzie, udziela przebaczenia.

Poruszony ogromem Bożej dobroci, człowiek może odpowiedzieć tylko w jeden sposób - kochając Boga z całego serca i z całej siły.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.