6. Kochać Boga - nasza najważniejsza odpowiedź

Psalm 18,46-49; 32,1-5; 37,1-9; 46,1-3


Poznawanie Boga jest sednem naszego istnienia. Bez wiedzy o Bogu i realnego doświadczenia Boga nasze życie skazane jest na chaotyczne próby odnalezienia w tym świecie szczęścia. Naszym prawdziwym przeznaczeniem jest bliska więź ze Stwórcą.

Jednak poznawanie Boga to tylko jedna strona medalu! Odkrywając, jaki jest Bóg, rozumiejąc lepiej, kim jest i co robi, musimy jakoś zareagować. Zareagować wiarą, ufnością i czcią - innymi słowy, miłością.

W Piśmie Świętym jest wiele historii ukazujących Boga jako Kogoś pełnego łaski i życzliwości, Kogoś, kto wyciąga ręce do człowieka, okazuje miłosierdzie, udziela przebaczenia.

Poruszony ogromem Bożej dobroci, człowiek może odpowiedzieć tylko w jeden sposób - kochając Boga z całego serca i z całej siły.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.