8. Gdy Bóg-człowiek był pośród nas

Mateusz 14,22-25.32-33; Marek 1,40-42; Łukasz 8,22-25; Jan 11,32-44


Co za epokowe wydarzenie! Syn Boży, Druga Osoba Trójcy, przychodzi na świat. Bóg przybiera ludzkie ciało. W teologii nazywamy ten moment inkarnacją albo wcieleniem. Apostoł Jan wyraził to następująco: Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (Jan 1,14)

Poświęćmy tej sprawie chwilę refleksji. Spróbujmy sobie wyobrazić, że stoimy pośród tłumów podążających za Jezusem i patrzymy na Niego, na pozór może nieco ekscentrycznego, ale jednak człowieka, w rzeczywistości - wcielonego Boga. Słyszymy, jak przemawia, obserwujemy, jak czyni cuda. Z pewnością pogłębi to nasz zachwyt nad wyjątkowością Jego osoby.

Naszym celem nie jest jednak tylko wzbogacenie naszego teologicznego słownika, ale raczej osobiste spotkanie z Jezusem, w pełni Bogiem i w pełni Człowiekiem. Czy na tajemnicę wcielenia i cud zmartwychwstania zareagujemy tak jak Tomasz: Pan mój i Bóg mój (Jan 20,28)?Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.