8. Gdy Bóg-człowiek był pośród nas

Mateusz 14,22-25.32-33; Marek 1,40-42; Łukasz 8,22-25; Jan 11,32-44


Co za epokowe wydarzenie! Syn Boży, Druga Osoba Trójcy, przychodzi na świat. Bóg przybiera ludzkie ciało. W teologii nazywamy ten moment inkarnacją albo wcieleniem. Apostoł Jan wyraził to następująco: Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (Jan 1,14)

Poświęćmy tej sprawie chwilę refleksji. Spróbujmy sobie wyobrazić, że stoimy pośród tłumów podążających za Jezusem i patrzymy na Niego, na pozór może nieco ekscentrycznego, ale jednak człowieka, w rzeczywistości - wcielonego Boga. Słyszymy, jak przemawia, obserwujemy, jak czyni cuda. Z pewnością pogłębi to nasz zachwyt nad wyjątkowością Jego osoby.

Naszym celem nie jest jednak tylko wzbogacenie naszego teologicznego słownika, ale raczej osobiste spotkanie z Jezusem, w pełni Bogiem i w pełni Człowiekiem. Czy na tajemnicę wcielenia i cud zmartwychwstania zareagujemy tak jak Tomasz: Pan mój i Bóg mój (Jan 20,28)?Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.