10. Duch, który nie jest upiorem

Jan 16,6-14


Wierzę w Ducha Świętego...

Ci z nas, którzy uczęszczają do kościołów, gdzie odmawiane jest Apostolskie Wyznanie Wiary, są z tą frazą oswojeni. Słyszymy te słowa regularnie i... rzadko zastanawiamy się, co tak naprawdę oznaczają.

Co to dokładnie znaczy - wierzyć w Ducha Świętego? Czy wierzymy, że jest Bogiem? Czy wierzymy, że jest osobą, a nie tylko energią lub odczuciem? Czy wierzymy, że jest obecny wśród nas? A jeśli tak, to w jaki sposób Jego obecność różni się od obecności Ojca i Syna?

Mówiąc wprost, czy Duch Święty jest naprawdę tak ważny? Czy odczulibyśmy dużą różnicę, gdyby Go nagle zabrakło?

Na te (i inne) pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź w dzisiejszym wykładzie.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.