11. Od stworzenia do upadku

Rodzaju 1,26-28; 2,15-17; 3,6-13; Rzymian 3,9-18


Wielu uczonych neguje pogląd, jakoby świat został stworzony przez Boga. Biblia jednak nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Opis stworzenia świata i człowieka otwiera narrację Pisma Świętego i jest fundamentem dla wszystkich pozostałych treści Słowa Bożego. Niestety, zaraz potem znajduje się smutna historia o tym, jak Adam i Ewa przekroczyli przykazanie dane im przez Stwórcę. Od stworzenia do upadku… Cztery słowa, a jak ogromny regres! Zamiast zaufania i posłuszeństwa swojemu Panu, człowiek świadomie wybrał własną drogę. Konsekwencje tej decyzji ponosimy do dzisiaj. Ludzkość zmaga się z problemem śmierci, choroby, strachu, egoizmu. Z dala od Boga nasza egzystencja jest pozbawiona prawdziwego sensu. Jest jednak dobra wiadomość – Bóg nie pozostawił nas samym sobie. Przygotował drogę z wyjścia z tego błędnego koła buntu i beznadziei. Tą drogą jest Jego Syn, Jezus Chrystus.Pomoc On-Line do wykładu

Artykuł do wykładu

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.