16. W oczekiwaniu na Jego powrót

Marek 13,31-37; Łukasz 19,11-27; 1 Koryntian 11,23-26; Tytus 2,11-15


Pośród naszych licznych zadań i codziennych obowiązków mamy skłonność do spychania pewnych ważnych prawd Pisma Świętego na dalszy plan. Prawd, które mają (lub powinny mieć) ogromny wpływ na kierunek i rytm naszego życia.

Jednym z takich zagadnień jest temat powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię. To, w co wierzymy odnośnie przyszłości, z pewnością wpływa na nasze priorytety, cele życiowe i codzienne wybory. A jeśli jest jakiś fakt odnośnie przyszłości naszej planety, którego możemy być absolutnie pewni, to właśnie jest nim zbliżający się powrót jej prawowitego Władcy.

Jak więc mamy żyć, co mamy robić, na czym się skupić - świadomi faktu, że przyjście Jezusa jest bliskie?

Biblia wzywa chrześcijan, by żyli w gotowości i czujności. Przyjrzyjmy się dzisiaj, co to dokładnie znaczy.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.