16. W oczekiwaniu na Jego powrót

Marek 13,31-37; Łukasz 19,11-27; 1 Koryntian 11,23-26; Tytus 2,11-15


Pośród naszych licznych zadań i codziennych obowiązków mamy skłonność do spychania pewnych ważnych prawd Pisma Świętego na dalszy plan. Prawd, które mają (lub powinny mieć) ogromny wpływ na kierunek i rytm naszego życia.

Jednym z takich zagadnień jest temat powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię. To, w co wierzymy odnośnie przyszłości, z pewnością wpływa na nasze priorytety, cele życiowe i codzienne wybory. A jeśli jest jakiś fakt odnośnie przyszłości naszej planety, którego możemy być absolutnie pewni, to właśnie jest nim zbliżający się powrót jej prawowitego Władcy.

Jak więc mamy żyć, co mamy robić, na czym się skupić - świadomi faktu, że przyjście Jezusa jest bliskie?

Biblia wzywa chrześcijan, by żyli w gotowości i czujności. Przyjrzyjmy się dzisiaj, co to dokładnie znaczy.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.