17. Odwiedziny w zaświatach

2 Koryntian 4,14-18; 5,1-8


Co się dzieje z człowiekiem po śmierci? Dokąd udaje się jego dusza? Co czeka na nas w tej tajemniczej, mrocznej rzeczywistości po drugiej stronie grobu? Jakie jest nasze przeznaczenie?

Niektórzy powiedzą: "Śmierć kładzie kres wszystkiemu. Za grobem nie ma nic."

Modne stwierdzenie, ale - nieprawdziwe. Śmierć jest być może ostatnim etapem naszej ziemskiej wędrówki, ale z pewnością nie jest naszym ostatecznym przeznaczeniem. Śmierć jest bramą do innej - niematerialnej - ale realnie istniejącej rzeczywistości.

Jedynym wiarygodnym przewodnikiem po życiu pozagrobowym jest Pismo Święte.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.