18. Wywiad z tym z drugiej strony

Łukasz 16,19-31


Paranormalne przeżycia i sensacyjne spekulacje na temat życia pozagrobowego natychmiast przykuwają naszą uwagę. Wszyscy szukamy wskazówek co do rzeczywistości niematerialnej, która wykracza poza naszą fizyczną egzystencję. Rynek książkowy i Internet zalewany jest coraz to nowymi relacjami osób, które doświadczyły śmierci klinicznej, rozmawiały ze zmarłymi, i tak dalej.

Czy są to tylko urojenia? Skąd czerpać sprawdzone informacje na temat życia po śmierci?

Pismo Święte nie milczy w tej sprawie. W Ewangelii Łukasza znajdujemy opowieść o osobie, która znalazła się po drugiej stronie i... zdradziła nam kilka szczegółów na temat miejsca, w którym się znalazła.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.