18. Wywiad z tym z drugiej strony

Łukasz 16,19-31


Paranormalne przeżycia i sensacyjne spekulacje na temat życia pozagrobowego natychmiast przykuwają naszą uwagę. Wszyscy szukamy wskazówek co do rzeczywistości niematerialnej, która wykracza poza naszą fizyczną egzystencję. Rynek książkowy i Internet zalewany jest coraz to nowymi relacjami osób, które doświadczyły śmierci klinicznej, rozmawiały ze zmarłymi, i tak dalej.

Czy są to tylko urojenia? Skąd czerpać sprawdzone informacje na temat życia po śmierci?

Pismo Święte nie milczy w tej sprawie. W Ewangelii Łukasza znajdujemy opowieść o osobie, która znalazła się po drugiej stronie i... zdradziła nam kilka szczegółów na temat miejsca, w którym się znalazła.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.