21. Zachęta w rodzinnym stylu

Hebrajczyków 10,19-25


Niewiele jest rzeczy, które skuteczniej okradają chrześcijańskie wspólnoty z radości, niż słowa krytyki i dezaprobaty. Szczególnie, jeśli takie zniechęcające stwierdzenia pochodzą nie z zewnątrz, ale od członków tej samej grupy.

Pismo Święte wzywa nas, byśmy się wzajemnie "zachęcali do miłości i do dobrych uczynków." (Hebrajczyków 10,24) Ale częściej, niż jesteśmy gotowi to przyznać, panuje w naszych kościołach atmosfera nieufności, obojętności i rywalizacji, która bynajmniej nie motywuje do życia według Bożych wartości.

Wyobraź sobie jednak, że jesteś częścią wspólnoty, gdzie wszyscy wzajemnie się zachęcają, wspierają słowem i czynem, motywują do życia w prawdzie i pocieszają w przeciwnościach. Czyż nie byłoby to wspaniałe? Gdyby taka postawa cechowała każdą osobę w naszych kościołach, powierzchowna wspólnotowość ustąpiłaby miejsca prawdziwemu doświadczeniu duchowej rodziny.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.