21. Zachęta w rodzinnym stylu

Hebrajczyków 10,19-25


Niewiele jest rzeczy, które skuteczniej okradają chrześcijańskie wspólnoty z radości, niż słowa krytyki i dezaprobaty. Szczególnie, jeśli takie zniechęcające stwierdzenia pochodzą nie z zewnątrz, ale od członków tej samej grupy.

Pismo Święte wzywa nas, byśmy się wzajemnie "zachęcali do miłości i do dobrych uczynków." (Hebrajczyków 10,24) Ale częściej, niż jesteśmy gotowi to przyznać, panuje w naszych kościołach atmosfera nieufności, obojętności i rywalizacji, która bynajmniej nie motywuje do życia według Bożych wartości.

Wyobraź sobie jednak, że jesteś częścią wspólnoty, gdzie wszyscy wzajemnie się zachęcają, wspierają słowem i czynem, motywują do życia w prawdzie i pocieszają w przeciwnościach. Czyż nie byłoby to wspaniałe? Gdyby taka postawa cechowała każdą osobę w naszych kościołach, powierzchowna wspólnotowość ustąpiłaby miejsca prawdziwemu doświadczeniu duchowej rodziny.Konspekt wykładu

Artykuł do wykładu


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.