6. Gdy stracisz wszystko, co było twym oparciem

1 Księga Samuela, rozdziały 18-21


Bardzo trudno jest mierzyć się z życiowymi trudnościami w pojedynkę. Wszyscy potrzebujemy wsparcia bliskiej osoby, której przyjaźń będzie naszą ostoją wśród życiowych problemów i zmagań.

Bóg w swojej dobroci troszczy się o nas, dbając zarówno o nasz stan duchowy, jak i emocjonalny. Posyła do naszego życia konkretne osoby bądź naświetla praktyczne rozwiązania, by pomóc nam przetrwać najtrudniejsze momenty.

Czasem jednak Bóg zabiera nam to, co jest naszą podporą - byśmy w najtrudniejszych chwilach naszego życia uczyli się polegać na Nim.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Dlaczego warto czytać Stary Testament?

    Charles R. Swindoll

    Jest coś fascynującego w prawdziwych historiach, opartych o fakty z życia konkretnych ludzi. Przemawiają one nie tylko do naszego umysłu, ale także do serca. Sprawiają, że wczuwamy się w doświadczenia innych oraz uczymy się na podstawie ich osobistych przeżyć.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.