7. Tylko dla jaskiniowców

1 Księga Samuela 22,1-2; wybrane Psalmy


W życiu Dawida przyszedł czas, gdy Bóg usunął wszystko, co było jego oparciem. Przebywał wtedy w jaskini na judzkim pustkowiu. Był osamotniony, rozczarowany i pełen obaw.

Znalazł się w najniższym punkcie swojego życia.

Bóg jednak otworzył przed nim nowy kierunek, nowe zaskakujące możliwości i wyzwania. W rezultacie, Dawid odzyskał wiarę w Boga i we własne możliwości. Stał się dowódcą grupy ludzi, którzy byli gotowi pójść za nim w ogień.

Było to przygotowanie do najważniejszego zadania jego życia. Już wkrótce Dawid miał pełnić rolę przywódcy całego narodu.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.