10. Pochmurne dni... ciemne noce

1 Księga Samuela 27,1-30,6


Każdy z nas choć raz czekał w swoim życiu na przełom.

Czekanie nie budzi przyjemnych emocji. Frustracja... Znużenie... Lęk... W obliczu "przewlekłych" trudności tak często zmagamy się z poczuciem rozczarowania... Walczymy, by zachować wiarę w to, że Bóg odpowie na nasze modlitwy...

Odpowiedź nadejdzie. We właściwym czasie.

W życiu Dawida był moment, kiedy strach i frustracja wzięły górę nad zaufaniem do Boga. Jaki był rezultat? Zagrał w ręce wroga Izraela i zaczął wspierać jego sprawę.

Przyjrzyjmy się tej sytuacji i wyciągnijmy lekcję dla naszego życia.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.