11. Dwie śmierci. Studium kontrastu

1 Księga Samuela, rozdział 31


Śmierć nie jest przyjemnym tematem. Najchętniej wypchnęlibyśmy ją poza margines naszej uwagi.

Biblia jednak nie ignoruje jej rzeczywistości. Przedstawia śmierć jako naszego "wroga", z drugiej strony, paradoksalnie, to poprzez śmierć Chrystusa odnajdujemy przebaczenie, nadzieję i obietnicę życia wiecznego.

W naszych rozważaniach nad życiem Dawida docieramy do punktu zwrotnego. W bitwie z Filistynami śmierć ponosi jego zaciekły prześladowca - król Saul. Tragedia ta jest końcem pewnej epoki i początkiem nowej.

Przyjrzyjmy się wydarzeniom, które do niej doprowadziły.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.