11. Dwie śmierci. Studium kontrastu

1 Księga Samuela, rozdział 31


Śmierć nie jest przyjemnym tematem. Najchętniej wypchnęlibyśmy ją poza margines naszej uwagi.

Biblia jednak nie ignoruje jej rzeczywistości. Przedstawia śmierć jako naszego "wroga", z drugiej strony, paradoksalnie, to poprzez śmierć Chrystusa odnajdujemy przebaczenie, nadzieję i obietnicę życia wiecznego.

W naszych rozważaniach nad życiem Dawida docieramy do punktu zwrotnego. W bitwie z Filistynami śmierć ponosi jego zaciekły prześladowca - król Saul. Tragedia ta jest końcem pewnej epoki i początkiem nowej.

Przyjrzyjmy się wydarzeniom, które do niej doprowadziły.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.