12. Nowy król, nowa dynastia, ten sam Bóg

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Znamy uczucie towarzyszące otrzymaniu nagrody, podwyżki bądź awansu w pracy. Zdarza się, że jesteśmy całkowicie zaskoczeni taką nobilitacją...

Jednakże nikt z nas nie doświadczył tak wielkiego awansu społecznego, jak Dawid. Z pozycji uciekiniera wyniesiony do roli króla! Był na samym dnie, dręczony strachem i przygnębieniem. Niemal z dnia na dzień znalazł się na szczycie, otoczony splendorem.

W całej Biblii nie ma chyba przykładu równie radykalnej zmiany.

Dawid przyjął zaszczyty, którymi został obdarzony, z pokorą i dojrzałością. Wiedział, że wywyższenie to spotkało go z ręki samego Boga.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.