13. Dawid i Arka Przymierza

2 Księga Samuela, rozdział 6


Gdy Dawid został królem Izraela, pragnął przywrócić w narodzie prawdziwą cześć dla Boga Jahwe.

Pod panowaniem Saula Izraelici traktowali sprawy duchowe lekceważąco. Na tamtym etapie historii wiara w Boga wyrażała się w dużej mierze w formie odświętnych uroczystości i rytuałów (ofiary, doroczne święta). Dlatego Dawid postanowił zatroszczyć się o zaniedbaną Arkę Przymierza oraz przywrócić znaczenie przybytku, który ją mieścił. Jako centrum kultu religijnego wyznaczył Jerozolimę.

Prześledźmy 6 rozdział 2 Księgi Samuela, który opisuje to, co wydarzyło się podczas przenoszenia Arki Przymierza do stolicy.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.