21. Wystarczająco wielki, by przebaczyć

2 Księga Samuela 16,5-13; 19,16-23


Przebaczenie jest kosztowne.

Decyzja, by wybaczyć, to długa droga, na której musimy zmierzyć się z głęboko zakorzenionym w nas bólem.

To osoba zraniona, czyli ta, która przebacza, ponosi koszty. Przebaczenie bowiem to anulowanie długu, który ciąży na sprawcy krzywdy, wyrzeczenie się prawa do zemsty. Stąd właśnie pokusa, by się wycofać.

Jak jednak zauważymy, Dawid podjął się tego wyzwania i... nie poddał się.

Prześledźmy wspólnie ten niezwykły epizod w życiu Dawida.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.