22. Pieśń zwycięstwa

2 Księga Samuela, rozdział 22


W sytuacjach stresowych każdy z nas reaguje inaczej. Niektórzy muszą wykonywać (i wykonują) swoją pracę pod stałą presją. Inni pod naporem stresu wycofują się lub wchodzą w tryb przeczekania, do momentu, gdy presja minie.

Dawid dotkliwie odczuwał ciężar odpowiedzialności, który spoczywał na jego barkach. Rola króla i dowódcy wiązała się z nieustanną presją.

Jego emocje i zmagania doskonale widać w psalmach-modlitwach, które kierował ku Bogu.

Zbliżając się do kresu swojego życia, Dawid mierzył się z ogromem wyzwań, którego nie miał siły już nosić. Ale to właśnie wtedy napisał jeden ze swoich najwspanialszych psalmów - pieśń zwycięstwa, wychwalającą Bożą moc i dobroć.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.