Seria 14. Hojność z uśmiechem na twarzy

Hojność z uśmiechem na twarzy? To brzmi jak sprzeczność!

Kiedy jednak Bóg zachęca nas do dzielenia się z innymi, takiej właśnie reakcji - szczodrej i radosnej - od nas oczekuje.

Chuck Swindoll mierzy się z tematem dobroczynności w wyważony i praktyczny sposób. Z Pisma Świętego wyłuskamy wskazówki odnośnie zarządzania pieniędzmi i roli, jaką w naszych domowych budżetach powinny zajmować wydatki na cele charytatywne i religijne. Zanim jednak sięgniemy po portfel, musimy przyjrzeć się naszym motywacjom. Czy wierzę, że wszystko, co mam, tak naprawdę zawdzięczam Bogu? Czy wiem, że dzieląc się - zyskuję więcej niż obdarowywany? Czy pamiętam, że Bogu nie zależy na pieniądzach, ale - na moim sercu?

Ostrzeżenie: Twoje podejście do dawania może ulec zmianie. :)

---

KUP SERIĘ W SKLEPIE CCM.PL

KUP SERIĘ NA ALLEGRO.PL


DataNazwa kazania
2018-02-07 - 2018-02-12 1. Odkryjmy radość dawania
2018-02-13 - 2018-02-15 2. Szczodrość, która da ci spełnienie
2018-02-16 - 2018-02-21 3. Ponadczasowe zasady rozporządzania pieniędzmi
2018-02-22 - 2018-02-27 4. Łaska dawania i płynąca z niej radość
2018-02-28 - 2018-03-05 5. Sprawdzony sposób, który wciąż działa

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.