Seria 8b. Boża Miłość i Łaska: Boże Narodzenie 2016

Co święta słyszymy tę samą historię. Dzieciątko... przepełnione gospody w Betlejem... żłobek, zwierzęta, pasterze... może jeszcze mędrcy ze wschodu...

I to by było na tyle? Trochę bożonarodzeniowego folkloru i szczypta "magicznej" świątecznej atmosfery?

Nieprawda!

Za narodzinami owego niezwykłego Dziecka kryje się coś o wiele piękniejszego. To był moment, w którym Odwieczny Bóg wkroczył w naszą czasoprzestrzeń. Stwórca wszechświata umieścił swoją nieskończoną Miłość i Łaskę w ciele bezbronnego noworodka. Król królów objawił się człowiekowi.

Karp może się przypalić. Prezenty mogą nie przypaść do gustu. Rozświetloną atmosferę może zastąpić zwykła, szara rzeczywistość.

Ale prawdziwe przesłanie Bożego Narodzenia nie może zostać zapomniane.


DataNazwa kazania
2018-12-18 - 2018-12-23 1. Zadziwiająca Boża Miłość
2018-12-24 - 2019-01-07 2. Nieodparta Łaska Chrystusa

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.