Seria 20. Dawid: Pasja i przeznaczenie

"Człowiek według Bożego serca" - co kryje się za tym określeniem?

Odpowiedź na to pytanie odnajdujemy w poplątanych losach wielkiego bohatera Starego Testamentu - króla Dawida.

Pod wieloma względami był wybitną osobowością: niepokonanym wodzem, wrażliwym poetą i charyzmatycznym przywódcą. Z drugiej strony, był tylko zwykłym człowiekiem, który nierzadko przegrywał z własną słabością.

Chuck Swindoll zabiera nas w podróż śladami Dawida, od jego burzliwej młodości po lata monarszych rządów. Dzieje jego życia są dowodem na to, że płomienna pasja i budzące podziw osiągnięcia nie gwarantują automatycznie doskonałości oraz że Bóg kocha nas na przekór naszym błędom i porażkom.

Bóg i dzisiaj dokonuje niezwyczajnych rzeczy poprzez zwyczajnych ludzi. Czy będziesz jednym z nich?


DataNazwa kazania
2018-03-06 - 2018-03-08 1. Boże serce, Boży człowiek, Boże drogi
2018-03-09 - 2018-03-13 2. Wybrany ten, który był nikim
2018-03-14 - 2018-03-15 3. Kojąca pieśń dla udręczonego serca
2018-03-16 - 2018-03-21 4. Dawid i karzeł

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Dlaczego warto czytać Stary Testament?

    Charles R. Swindoll

    Jest coś fascynującego w prawdziwych historiach, opartych o fakty z życia konkretnych ludzi. Przemawiają one nie tylko do naszego umysłu, ale także do serca. Sprawiają, że wczuwamy się w doświadczenia innych oraz uczymy się na podstawie ich osobistych przeżyć.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.