Przemawiają, choć już dawno nie żyją

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Liczy się charakter

Przemawiają, choć już dawno nie żyją

Hebrajczyków 11,32-38

 Istota sprawy

Na kartach Pisma Świętego spotykamy wielu wyjątkowych ludzi. Bóg zatroszczył się o to, by historie życia tych nietuzinkowych osób stały się częścią Jego Księgi. Uważny czytelnik Biblii dostrzeże, że często w słowach i czynach danej postaci biblijnej na plan pierwszy wybija się jedna konkretna cecha charakteru. Studiując dzieje życia takiej osoby, jesteśmy zaproszeni do naśladowania tego, co dobre w jej postawie. Rozpoczynamy tę serię wykładów zaglądając do 11 rozdziału Listu do Hebrajczyków, gdzie - niczym w Panteonie sław - odnajdujemy krótkie noty biograficzne wielkich bohaterów Starego Testamentu. Oto mężczyźni i kobiety, których przykład życia, choć jużdawno nie ma ich na świecie, wciąż do nas przemawia.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Nieprzemijające dziedzictwo szlachetnego charakteru

Szlachetny charakter to moralne i duchowe usposobienie, które:

  • ukształtowane jest w oparciu o prawdę
  • popycha nas do robienia tego, co dobre
  • pozwala nam oprzeć się moralnym kompromisom

 


2. Galeria postaw wartych naśladowania (Hebrajczyków 11,32-38)

11 rozdział Listu do Hebrajczyków zawiera długą listę imion wyjątkowych postaci - ułomnych, dalekich od doskonałości, a jednak odznaczających się wiarą, odwagą i szlachetnym charakterem.

 


 Rozpoczynając podróż

Ziarna charakteru zasiane w młodości, przyniosą owoc w późniejszym wieku.
Charakter kształtuje się przez naśladowanie przykładu innych.
Jakość naszego charakteru wychodzi na jaw w trudnych okolicznościach życia.

  • Czy zgadzasz się z tymi stwierdzeniami? Czy dobrze opisują twoje życiowe doświadczenia?
  • Kto i w jaki sposób wpłynął na twój charakter w twojej młodości? W jaki sposób pracujesz nad swoim charakterem obecnie?
  • W jaki sposób pomagasz innym dorastać do dojrzałości?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1985, 1991 & Message Mates copyright © 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide