Pokrzepienie Onezyfora

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Liczy się charakter

Pokrzepienie Onezyfora

 2 Tymoteusz 1,15-18

 Istota sprawy

W wykładzie tym przyjrzymy się jednej z mniej znanych postaci Nowego Testamentu. Człowiek, którego znaczenie zostało przyćmione przez ogrom pracy misyjnej Pawła Apostoła. Był jednak okres, kiedy to właśnie ów zapomniany bohater odegrał kluczową rolę w życiu swojego bardziej znanego przyjaciela. O kim mowa? Onezyfor. Cecha charakteru, którą się szczególnie odznaczył? Umiejętność pokrzepienia w trudnej sytuacji, gotowość do towarzyszenia w cierpieniu, chęć okazywania praktycznej pomocy w kłopotach i przeciwnościach. Jak bardzo dzisiaj potrzeba takich Onezyforów!

 


 Odkrywanie drogi

1.  Duchowe dary a duchowe służby

Każdy wierzący posiada unikalne duchowe "dary", są one indywidualne dla każdego chrześcijanina. Wszyscy wierzący są wezwani do zaangażowania się w duchowe "służby", które są praktycznym wyrazem miłości do bliźniego.


2. Paląca potrzeba (2 Tymoteusz 1,15)

Apostoł Paweł znajduje się w rzymskim lochu, opuszczony przez prawie wszystkich swoich przyjaciół.


3. Prawdziwy przyjaciel (2 Tymoteusz 1,16-18)

Ryzykując życiem, Onezyfor zrobił wszystko, by dotrzeć do Pawła, pokrzepić go i dodać otuchy w przygnębiającej sytuacji.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Chuck Swindoll mówi o 6 składnikach służby pokrzepienia.
    • Czy pamiętasz, jakie to cechy? Co według ciebie jest istotne w tej służbie?
  • Kogo i w jaki sposób możesz w najbliższym czasie wesprzeć w trudnej sytuacji?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1985, 1991 & Message Mates copyright © 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide