Pokusy czyhające na ojców

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Liczy się charakter

Pokusy czyhające na ojców

Jakub 1,5-16

 Istota sprawy

Świat wokół nas niekoniecznie sprzyja ojcom, którzy chcą pełnić swoją rolę według wskazań Pisma Świętego. Alternatywne pomysły i kuszące atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Przyzwyczailiśmy się do nowoczesnej wersji ojcostwa, której charakterystycznymi elementami są długie godziny w biurze, pośpiech, przeciążenie, piwo w ręku przed telewizorem i... brak czasu dla żony i dzieci. Frustrująca niestabilność albo niszcząca rutyna w pracy sprawiają, że wielu ojców nie ma już po prostu wieczorami siły na kreatywną zabawę czy głęboką rozmowę. Na domiar złego za rogiem czekają bardziej wyrafinowane pokusy, które grożą całkowitym rozpadem więzi rodzinnych. Co możemy zrobić, ojcowie, by sprostać tym wyzwaniom?

 


 Odkrywanie drogi


1. Pokusa: analogia

Pokusy można przyrównać do tajemniczego, zniewalająco pięknego jeziora.


2. Pokusa: realia (Jakub 1,5-16)

Nie ma takiego dnia, kiedy ojcowie nie musieliby mierzyć się z jakimiś przeciwnościami, podobnie nie ma takiej chwili, kiedy byliby poza zasięgiem jakichkolwiek pokus.


3. Pokusa: 6 dziedzin

Istnieje co najmniej 6 głównych pokus, którym muszą stawiać czoła wszyscy ojcowie. Musimy ich być świadomi, by lepiej przygotować się do ich odparcia.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Wymień 6 pokus, o których mówi Chuck Swindoll. Z którymi z nich zmagasz się obecnie?
  • Czy jesteś gotów, by porozmawiać ze swoją żoną o tych 6 dziedzinach?
    • Jeśli nie, co cię przed tym powstrzymuje?
    • Jeśli tak, kiedy chciałbyś to zrobić?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1985, 1991 & Message Mates copyright © 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide