Jak sprawić, by trzymać się prawdy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Liczy się charakter

Jak sprawić, by trzymać się prawdy

1 Piotr 3,13-16; 1 Koryntian 15,58; Ezdrasz 7,10

 Istota sprawy

Słuchamy kazań i wykładów na temat Biblii - po to, by parę godzin później skutecznie o wszystkim zapomnieć. Czytamy mądre książki - ale nie stosujemy zawartych tam rad w praktyce. Korzystamy z pomocy mentorów i terapeutów - jednak w naszym życiu nie widać trwałych zmian. Co więc zrobić (pojawia się oczywiste pytanie), by "słowa prawdy", dobre wartości i sprawdzone rady nie pozostały abstrakcyjnymi teoriami? Jak je zaszczepić do naszego wnętrza, by przeformowały nasz charakter? Mądry człowiek to ten, kto posiada wiedzę i umie z niej zrobić użytek, kto zna prawdę i żyje według niej na co dzień. Jak sprawić, byśmy trzymali się prawdy? Jak przetransportować prawdę z głowy do serca? Biblia i w tej kwestii daje konkretne rady.

 


 Odkrywanie drogi


1. Plaga ignorancji (1 Piotr 3,13-16)

Palącym problemem naszej kultury jest zatrważająca ignorancja większości społeczeństwa w zakresie zarówno wiedzy ogólnej, jak i wiedzy biblijnej.


2. Rola nauczycieli (1 Koryntian 15,58)

Nauczyciele potrzebują nieustannej zachęty, że ich żmudna praca nie idzie na marne - przyszłe pokolenie zbierze owoce ich trudu.


3. Serce skore do nauki (Ezdrasz 7,10)

Postawa Ezdrasza jest wzorem dla tych, którzy chcą być ludźmi gruntownie wykształconymi i prawdziwie mądrymi.

 


 Rozpoczynając podróż

  • O jakich 4 "strategiach" pomagających w przyswajaniu prawd Biblii mówi w swoim wykładzie Chuck Swindoll? Która z tych strategii może być pomocna dla ciebie?
  • Co jest dla ciebie przeszkodą w stosowaniu wiedzy (ogólnej, biblijnej) w praktyce? Co pomaga ci żyć według prawdy ("trzymać się jej") na co dzień?
FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1985, 1991 & Message Mates copyright © 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide