Chrześcijański znak jakości

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Józef: Człowiek wiary i przebaczenia

Chrześcijański znak jakości

Rodzaju 46,31-47,26

 Istota sprawy

Czy można być wziętym biznesmenem lub wpływowym politykiem i, równocześnie, człowiekiem głębokiej wiary?

Oczywiście, że tak! Co więcej, czynne zaangażowanie w sferę biznesu, polityki, kultury czy pomocy społecznej powinno być dla chrześcijan normą, a nie wyjątkiem. Nie ma lepszego miejsca, by wcielać wyznawane wartości w życie, niż nowoczesny biurowiec, gabinet lekarski, sala lekcyjna czy plac budowy. Świat nie dba o to, jak się zachowujemy w niedzielne poranki, ale czujnie przygląda się naszej postawie w poniedziałkowej gorączce w miejscu pracy. Od uczciwości i solidności nie ma urlopów.

Choć działał w zupełnie innych warunkach kulturowych, Józef jest świetnym przykładem innowacyjnego menedżera i rzetelnego urzędnika. Uczciwość była jego znakiem rozpoznawczym - w każdym aspekcie jego działalności publicznej.

Obserwując Józefa, możemy uczyć się, jak pracować nad swoją postawą - jak korygować swoje priorytety i jak sprawdzać swoje motywacje.

 

 Odkrywanie drogi

1. Kilka uwag na temat pracy zawodowej

W pracy widać lepiej niż w niedzielę, jaki naprawdę jest nasz charakter.

W pracy nasze słowne deklaracje są poddawane ciągłej weryfikacji.

W pracy wychodzi na jaw, czy jesteśmy efektywni i rzetelni.

 

2. Józef jako przykład rzetelności (Rodzaju 46,31-47,26)

Józef otrzymał ogromną władzę i ogromną odpowiedzialność. Nie wykorzystał jednak tego dla swoich osobistych celów. Nie uległ pokusie wzbogacenia się kosztem zwykłych ludzi.

Jako zarządca odznaczał się dalekowzrocznością i rozwagą. Bezpiecznie przeprowadził Egipt przez ciężki siedmioletni kryzys gospodarczy.

 

 Rozpoczynając podróż

  • Czy łatwo jest ci być wiernym swoim przekonaniom w pracy zawodowej? Co jest dla ciebie źródłem największych dylematów / frustracji?
  • Co chciałbyś zmienić w swojej postawie w pracy w najbliższym tygodniu ? w takich aspektach jak: efektywność, uczciwość, życzliwość i szacunek dla innych?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide