Kojąca pieśń dla udręczonego serca

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Dawid: Pasja i przeznaczenie

Kojąca pieśń dla udręczonego serca

1 Księga Samuela 16,14-23

 Istota sprawy

Niewiele rzeczy przynosi większe ukojenie niż muzyka. Nasze lęki i obawy zdają się tracić na sile, gdy pochłaniamy rytm i melodię ulubionych muzycznych motywów. Mistrzowsko skomponowane i z pasją wykonane utwory wprowadzają harmonię do naszych czasem obolałych serc.

Siła terapeutyczna muzyki znana jest od dawna. Już w 4 rozdziale Księgi Rodzaju czytamy o muzykach grających na cytrze i flecie. (Rdz 4,21)

Dawid, dziarski pasterz i odważny wojownik, był także utalentowanym muzykiem. Dobra opinia o jego muzycznych umiejętnościach dotarła na dwór króla Saula, dzięki czemu wkrótce został nadwornym muzykiem władcy Izraela. Słowa i melodie Dawidowych psalmów koiły znękaną duszę Saula.

Jak się okazało - na krótko.

 

 Odkrywanie drogi

1. Tajemnicza przypadłość Saula (1 Księga Samuela 16,14-15)

Duch Boży odstąpił od Saula, ustępując miejsca złemu duchowi, który zadręczał króla w ostatnich latach jego panowania.

 

2. Niezwykła umiejętność Dawida (1 Księga Samuela 16,16-23)

Dźwięk cytry koił nerwy króla Saula i przynosił ulgę w duchowej udręce.

 

 Rozpoczynając podróż

  • Jakiej muzyki słuchasz? Jaki ma na ciebie wpływ?
  • Czy i w jakim stopniu styl muzyki czy teksty piosenek mogą wpływać na:
    • naszą psychikę?
    • naszą relację z Bogiem?
  • W jaki sposób rozpoznawać, co ma na nas długofalowo dobry lub zły wpływ? Co powinno być naszym kryterium?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide