Kochać Boga - nasza najważniejsza odpowiedź

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Kochać Boga - nasza najważniejsza odpowiedź

Psalm 18,46-49; 32,1-5; 37,1-9; 46,1-3

 Istota sprawy

Poznawanie Boga jest sednem naszego istnienia. Bez wiedzy o Bogu i realnego doświadczenia Boga nasze życie skazane jest na chaotyczne próby odnalezienia w tym świecie szczęścia. Naszym prawdziwym przeznaczeniem jest bliska więź ze Stwórcą. Jednak poznawanie Boga to tylko jedna strona medalu! Odkrywając, jaki jest Bóg, rozumiejąc lepiej, kim jest i co robi, musimy jakoś zareagować. Zareagować wiarą, ufnością i czcią - innymi słowy, miłością. W Piśmie Świętym jest wiele historii ukazujących Boga jako Kogoś pełnego łaski i życzliwości, Kogoś, kto wyciąga ręce do człowieka, okazuje miłosierdzie, udziela przebaczenia. Poruszony ogromem Bożej dobroci, człowiek może odpowiedzieć tylko w jeden sposób - kochając Boga z całego serca i z całej siły.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Fundamentalne wezwanie (Powtórzonego Prawa 6,4-9.23-24)

Zawarty w 6 rozdziale Księgi Powtórzonego Prawa nakaz to fundament opartej na miłości relacji człowieka z Bogiem.

 

2. Bóg pełen łaski i miłosierdzia (wybrane Psalmy)

Na każdym etapie życia, pośród radości i trosk, wzlotów i upadków, Bóg nieustannie okazuje nam swoją życzliwość.

 

3. Człowiek pełen wdzięczności i miłości (wybrane Psalmy)

Dawid jest przykładem człowieka, który całym sercem kochał swojego Boga.

 


 Rozpoczynając podróż

  • Co to według ciebie znaczy "kochać Boga"?
  • Jakie fragmenty, wersety, historie Pisma Świętego sprawiają, że masz ochotę dziękować Bogu i bardziej Go kochać?
  • Co możesz zrobić, by w codziennym życiu rozniecać swoją miłość do Boga?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide