Przemiana życia - tym zajmuje się Jezus

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Przemiana życia - tym zajmuje się Jezus

Jan 4,7-34.39-42; 9,1-38; 20,24-28

 Istota sprawy

W ciągu ostatnich kilku spotkań odkrywaliśmy biblijne poszlaki świadczące o pełni boskości i człowieczeństwa Jezusa. Nie chcemy tego jednak traktować tylko jako teologicznej rozrywki, która nie ma żadnego związku z rzeczywistością. Jest dokładnie na odwrót! Chrystus przyszedł, by przemieniać ludzkie życie. W ewangeliach możemy przeczytać o spotkaniach Jezusa z różnymi osobami i o dramatycznej zmianie, jaka często towarzyszyła takiemu zdarzeniu. Jezus i dziś zajmuje się transformowaniem życia. Bierze w swoje ręce glinę naszej osobowości i - powoli, stopniowo, cierpliwie - wyrabia z niej piękne naczynie, którym będzie mógł się posługiwać i które przyniesie Mu chwałę. Skąd to wiemy? Po części z własnego doświadczenia, ale przede wszystkim - z Pisma Świętego, gdzie jest wiele przykładów ludzi przemienionych od wewnątrz mocą Boga. Przyjrzymy się dziś trzem takim osobom.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Biblijne stwierdzenia na temat przemiany życia (wybrane fragmenty Pisma Świętego)

Od momentu, kiedy ludzie odwrócili się od swojego Stwórcy, Bóg nieustannie pracuje nad tym, by przywrócić życie człowieka do duchowego i moralnego zdrowia.

 

2. Trzy przykłady przemienionego życia (Jan 4,7-34.39-42; 9,1-38; 20,24-28)

Jeśli Jezus mógł zmienić życie prostytutki, ślepca i sceptyka, to może zmienić i twoje!

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Czy możesz powiedzieć o sobie, że Jezus zmienił twoje życie?
    • Jeśli tak, to w jakich dziedzinach nastąpiła ta przemiana?
    • Jeśli nie, czy jesteś gotów poprosić Go o to?
  •  

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide