Duch, który nie jest upiorem

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Duch, który nie jest upiorem

Jan 16,6-14

 Istota sprawy

Wierzę w Ducha Świętego... Ci z nas, którzy uczęszczają do kościołów, gdzie odmawiane jest Apostolskie Wyznanie Wiary, są z tą frazą oswojeni. Słyszymy te słowa regularnie i... rzadko zastanawiamy się, co tak naprawdę oznaczają. Co to dokładnie znaczy - wierzyć w Ducha Świętego? Czy wierzymy, że jest Bogiem? Czy wierzymy, że jest osobą, a nie tylko energią lub odczuciem? Czy wierzymy, że jest obecny wśród nas? A jeśli tak, to w jaki sposób Jego obecność różni się od obecności Ojca i Syna? Mówiąc wprost, czy Duch Święty jest naprawdę tak ważny? Czy odczulibyśmy dużą różnicę, gdyby Go nagle zabrakło? Na te (i inne) pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź w dzisiejszym wykładzie.

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Czym Duch Święty nie jest? (wybrane fragmenty Pisma Świętego)

Wielu ludzi ma bardzo niejasne wyobrażenia na temat trzeciej osoby Trójcy Świętej. Przyjrzymy się czterem przykładom błędnego pojmowania tożsamości Ducha Świętego.

 

2. Co Duch Święty robi? (Jan 16,6-14)

W swojej ewangelii Apostoł Jan podaje wspaniały opis działania Ducha Bożego w życiu człowieka. Po pierwsze, Duch Święty wpływa swoją obecnością (od zewnątrz) na ludzi, którzy nie żyją z Bogiem. Po drugie, Duch Święty oddziałuje (od wewnątrz) na życie ludzi, którzy otworzyli je dla Boga.

 

 


 Rozpoczynając podróż

Chuck Swindoll mówi o 4 aspektach doświadczania Ducha Świętego:

Duch Święty uzdrawia nasze relacje.

Duch Święty podnosi nas na duchu i udziela wskazówek w trudnych sytuacjach.

Duch Święty udziela nam siły i wytrwałości.

Duch Święty ochrania nas i wpływa na okoliczności, w których się znajdujemy.

  • W jaki sposób ty doświadczasz działania Ducha Świętego w swoim życiu?
  • W której z tych dziedzin potrzebujesz teraz Jego pomocy?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide