Jesteś pewien, że Jego przyjście jest pewne?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Korzenie

Jesteś pewien, że Jego przyjście jest pewne?

1 Tesaloniczan 4,13-18

 Istota sprawy

Niewiele jest spraw w Piśmie Świętym przedstawionych jaśniej niż temat powtórnego przyjścia Chrystusa. Biblia pełna jest stwierdzeń, aluzji, symboli, metafor i precyzyjnych przepowiedni dotyczących powrotu Jezusa na ziemię. Sceptycy mogą z tego drwić, cynicy mogą wątpić, ale nasz Bóg zawsze dotrzymuje słowa. Wszystko, co zapowiedział, urzeczywistni się. Nie ma co do tego wątpliwości. Pytanie brzmi: czy my, chrześcijanie, w to wierzymy? Wykład ten ma na celu pomóc nam rozprawić się z niejasnościami i wątpliwościami w tej kwestii, tak byśmy mogli bez cienia wahania powiedzieć: Jego przyjście jest pewne!

 

 

 Odkrywanie drogi

1. Skrajności, które zaburzają równowagę

Dyskusja o powtórnym przyjściu Chrystusa łatwo może zostać zdominowana przez dwie skrajne postawy: chorobliwą dociekliwość lub teologiczną apatię.

 

2. Zapowiedzi, które budują pewność (Mateusz 24,42-44; Marek 8,35-38)

Powrót Chrystusa na ziemię jest zapowiedziany w wielu miejscach Pisma Świętego. Nasza wiara w ten fakt nie opiera się na jakimś niejasnym, pojedynczym fragmencie Biblii.

 

3. Wersety, które opisują przyszłość (1 Koryntian 15,50-58; 1 Tesaloniczan 4,13-18)

Jako chrześcijanie wypatrujemy momentu, w którym zostaniemy zabrani przez Chrystusa z ziemi i przeniesieni do domu w niebie.

 

 


 Rozpoczynając podróż

  • Jakie emocje wywołuje w tobie temat powtórnego przyjścia Chrystusa?
  • Jakie aspekty tego zagadnienia są dla ciebie niejasne? Co może pomóc ci je lepiej zrozumieć?
  • W jaki sposób prawda o powrocie Chrystusa powinna wpływać na nasze codzienne życie?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright © 1973, 1974, 1980, 1982, 1987, 1988, 1990 & Message Mates copyright © 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide