Nadzieja przewyższająca walkę

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Nadzieja mimo wszystko

Nadzieja przewyższająca walkę

1 List św. Piotra 5,8-11

 Istota sprawy

Dużo się w dzisiejszych czasach mówi o diable, złych duchach, czarach, opętaniu, itd. Wiele z tego, to kompletne bzdury. Dominują przesądy i uproszczenia a rzetelnych informacji - jak na lekarstwo.

Jest to dziedzina budząca duże emocje i środki masowego przekazu bez skrupułów na tym żerują. Zamieszanie się powiększa, co musi niezwykle cieszyć Księcia Ciemności. Jego prawdziwa natura, taktyka, cele i sposoby działania są dobrze ukryte pod stosem medialnej dezinformacji.

Chrześcijanie nie muszą być w tej sferze ofiarami ignorancji i/lub strachu. W praktyce jednak, także ludzie wierzący padają ofiarą błędnych wyobrażeń na temat duchowej rzeczywistości. Dobrze, że w Piśmie Świętym możemy znaleźć prawdziwe informacje o diable, jego aniołach i zakresie ich działania. Jednym z takich miejsc jest ten właśnie fragment 1 Listu św. Piotra.

 

 Odkrywanie drogi

1. 1 Piotra 5 z lotu ptaka

Piąty rozdział 1 Listu św. Piotra zawiera praktyczne rady, w jaki sposób chrześcijanin powinien prowadzić pobożne życie.

 

2. Instrukcje na temat walki duchowej (1 P 5,8-11)

Znając naturę Szatana, musimy zdawać sobie sprawę, że atakuje nas w każdej dziedzinie życia. Naszą odpowiedzią powinno zdecydowane 'NIE'. Nie pozwalajmy, by oszukiwał nas i wpływał na nasze wybory. Opór wobec jego działań nie jest łatwy, ale chroni nas przed wieloma złymi konsekwencjami.

 

 Rozpoczynając podróż

  • Jak myślisz, dlaczego istnieje tak wiele błędnych twierdzeń dotyczących szatana i walki duchowej?
  • Jak powinniśmy się zachować w momencie, gdy rozpoznajemy duchowy atak na konkretną dziedzinę naszego życia?
  • Co jest naszą bronią w duchowej bitwie?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1988, 1989; Message Mates copyright 2011 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2017.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide