Jak pielęgnować życie pod kontrolą Ducha? - Rz 8,12-17

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

List do Rzymian: Konstytucja naszej wiary

Jak pielęgnować życie pod kontrolą Ducha?

List do Rzymian 8,12-17

Istota sprawy

Choć trudno jest się nam do tego przyznać, to jednak większość z nas została "nieprawidłowo zaprogramowana". Nie uczono nas i nie zachęcano do tego, aby trzymać się Bożej mocy, która jest przecież w nas, wierzących - aby dzięki niej przezwyciężać skłonności starej natury ("ciała"), ale jedynie instruowano, jak radzić sobie po upadku w grzech. Nasz umysł został uformowany według "korekcyjnej teologii", a nie w oparciu o "prewencyjną teologię". Dlatego każdego dnia wręcz oczekujemy od siebie, że upadniemy... okażemy nieposłuszeństwo... zbuntujemy się... Skupieni na tym, kształtujemy w sobie mentalność kontrolowania cielesności. Takie myślenie prowadzi do nadużycia prawdy i do negatywnego stylu życia, zamiast iść w kierunku kultywowania mentalności życia kontrolowanego przez moc Ducha, która prowadzi do życia w obfitości. Na szczęście, sześć studiowanych przez nas wersetów w tym urywku Pisma świętego może nas pobudzić do zmiany nastawiania i perspektywy myślenia.


 Odkrywanie drogi

1. Pytanie wstępne

Każdy z nas musi sobie zadać poniższe pytanie i znaleźć na nie odpowiedź: kto jest odpowiedzialny za moje uświęcenie?

2. Osobiste zobowiązanie (Rzymian 8,12-13)

Mamy żyć "według" Ducha, a nie "według" ciała.

3. Przemiana wnętrza (Rzymian 8,14-17)
Decydując się żyć zgodnie z tym, jak nas prowadzi Duch ("według" Ducha), doświadczymy wewnętrznej przemiany. Jest ona praktyczna, codziennie nas przybliża do Boga. Jest to przemiana, dzięki której nawiązujemy bliską więź z Bogiem, której nie trzeba się bać. Darowane jest nam to głęboko zakorzenione przeświadczenie, że należymy do Boga. Rodzi się też przekonanie o tym, jak cenni jesteśmy w oczach Boga.

 


 Rozpoczynając podróż

Twoja reakcja?

Pozwól, aby Bóg cię prowadził, rozluźnij uścisk dłoni i pozwól, aby to On pokierował twoim życiem. Zaufaj Mu!

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Copyright © 2006, 2007, 2008 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright © IFL-Polska 2013, 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide