Niech wiara będzie prosta

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Wierzyć po prostu

Niech wiara będzie prosta

Mateusz 5-7

  Istota sprawy

Spośród wszystkich kazań, jakie kiedykowliek zostały wygłoszone, żadne nie jest bardziej znane, bardziej odkrywcze i głębokie, niż wygłoszone przez Jezusa Kazanie na Górze. Nauki, jakie w nim zawarł, są ponadczasowe, zawsze aktualne i sięgające samego sedna. Jezus z wielką mocą i przenikliwością burzył kruche pozory hipokryzji faryzeuszy i wyjaśnił istotę prawdziwej sprawiedliwości. Nikt nie potrafił tego zrobić tak, jak zrobił to On. Wplatając wątki ze Starego Testamentu w tę nową szatę prawdy, określił zasady, których do dnia dzisiejszego nie można ignorować.

Jednak niewielu ludzi tak naprawdę przejmuje się słowami Jezusa! Analizujemy je i interpretujemy. Przedstawiamy je w postaci diagramów i porównujemy. Podziwiamy je, a nawet cytujemy. Jednak to wszystko, choć przynosi korzyść, nie jest celem, dla którego Jezus wygłosił Kazanie na Górze. Wygłosił je, aby nasze życie się zmieniło - aby różniło się od sposobu życia świata, który zmierza w niewłaściwą stronę. Boży lud ma prawdziwie żyć zgodnie z nauką Chrystusa - być Bożą mniejszością, która żyje zupełnie inaczej niż świecka większość, dryfująca ku zagładzie.

 

  Odkrywanie drogi

1. Nasze czasy

W naszym społeczeństwie hipokryzja dalej ma się całkiem dobrze. I nie chodzi tylko o polityków i duchownych. Problem tkwi w jakimś stopniu w każdym z nas.

 

 2. Jego słowa (Mateusz 5-7)

W Kazaniu na górze Jezus wzywa do zerwania z przeciętnością życia, w którym Bóg i Jego wartości są ignorowane. W zamian zaprasza do podróży, której mottem jest radykalna miłość do Boga i do bliźniego.

W kazaniu można wyłowić cztery wątki, których sednem są cztery wezwania:

mniej hipokryzji - mniej dewocji - więcej wyrozumiałości - więcej wierności

 

 

Rozpoczynając podróż

  • W jakich sprawach dostrzegasz u siebie skłonność do hipokryzji i pozerstwa?
  • W jaki sposób możesz walczyć z obłudnymi, dwulicowymi odruchami w swoim życiu?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1988 & Message Mates copyright 2014 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide