Proste, ale poważne przestrogi na trudne czasy

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Wierzyć po prostu

Proste, ale poważne przestrogi na trudne czasy

Mateusz 7,13-23

 Istota sprawy

Zbliżając się do końca swojej wspaniałej mowy (znanej dziś jako Kazanie na Górze), Chrystus nauczał z coraz większą dobitnością.

Z każdym kolejnym zdaniem stawało się jasne, że nie chodzi tu jedynie o jakąś niewiążącą sugestię, by starać się żyć ciut lepiej, być odrobinę mniej egoistycznym i odrobinę bardziej religijnym. Nie, Jezus wzywał do rewolucji, do całkowitej transformacji naszych wewnętrznych przekonań i codziennego stylu życia.

Chrystus chciał, by Jego naśladowcy zerwali z powierzchowną religijnością i odkryli sekret głębokiego oddania Bogu i Jego prawu miłości.

Pamiętasz Jego słowa z 20 wersetu 5 rozdziału? Jeśli waszą doskonałością nie będziecie przewyższać uczonych w Piśmie i faryzeuszy, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Tak wzniosły ideał jest nieosiągalny bez pełnego zaangażowania serca i wymaga wielu trudnych, niepopularnych, codziennych wyborów, z których każdy ma swoją kusząco wygodną alternatywę.

 

 Odkrywanie drogi

1. Krótkie podsumowanie

Przypomnijmy główne wątki Kazania na Górze:

ROZDZIAŁ 5: Precz z hipokryzją!

ROZDZIAŁ 6: Precz z samochwalstwem!

ROZDZIAŁ 7, CZ. 1: Więcej wyrozumiałości!

ROZDZIAŁ 7, CZ. 2: Więcej poświęcenia!

 

 2. Nieuchronny wybór (Mateusz 7,13-23)

Wszyscy obieramy sobie różne życiowe ścieżki.

Jezus pokazuje, że wspólnym mianownikiem naszych dużych i małych życiowych wyborów jest fundamentalna decyzja: Czy idę JEGO drogą, czy swoją własną? Czy kroczę z Nim, czy obok Niego? Czy żyję dla siebie, czy dla Niego i dla innych?

 


 Rozpoczynając podróż

  • Jak byś własnymi słowami opisał, co to znaczy iść wąską drogą, drogą Jezusa?
  • Czy jesteś wśród tych, którzy idą wąską drogą?
    • Jeśli tak, na jakiej podstawie tak myślisz?
    • Jeśli nie, czy wiesz, jak na nią wejść?

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Logo IFL

Original outline copyright 1988 & Message Mates copyright 2014 Charles R. Swindoll, Inc. Copyright IFL-Polska 2015.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie tego materiału w celach komercyjnych jest nielegalne.

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide