Do góry

List, który odmienia życie, cz. 1

Nazwa pliku:
P_SLL_D01_20130324.mp3
Rozmiar pliku:22.17 MB
Data:28. listopada 2014

Najczęstszym powodem, dla którego Apostoł Paweł pisał swoje listy, były problemy - problemy natury teologicznej i praktycznej (fałszywe nauki, rozłamy, legalizm, niemoralność), z którymi borykały się założone przez niego wspólnoty chrześcijańskie. W przypadku Listu do Efezjan sprawa ma się inaczej. Nie było pilnej potrzeby korygowania błędów, więc Paweł skupia się na tym, co według niego stanowi o istocie chrześcijaństwa. Pisze o sensie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Chce poszerzyć "duchową perspektywę" wierzących - dogłębnie opisując cel i praktyczne aspekty ich powołania do bycia Ciałem Chrystusa. Umiejętnie łączy wysublimowaną teologię z bardzo praktycznymi wskazówkami na temat codziennego życia z Bogiem. W tym niezwykłym liście Apostoł Narodów z zachwytem kreśli przed nami chwałę Bożej wszechmocy, równocześnie wskazując, jak życie każdego z nas - z pozoru tak pospolite i nieznaczące - może przyczynić się do wypełnienia odwiecznych Bożych planów.

Pobrania:156 x

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Powered by Phoca Download

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide