11. Wskazówki dla rodziców dorosłych dzieci

Efezjan 4,25-32


Budowa harmonijnej rodziny to zadanie na lata.

Początek tej podróży upływa pod znakiem ekscytacji. Wspaniały ślub, pierwsze miesiące razem, po pewnym czasie - pojawienie się dziecka. Jednak w każdej podróży pojawiają się niespodziewane, trudne momenty. Wspólne życie nie oznacza niezakłóconej sielanki. Małe dzieci wywracają domowy rytm do góry nogami i wymagają od rodziców zaangażowania wszystkich sił emocjonalnych, intelektualnych i fizycznych.

Każdy rozdział w życiu dziecka to nowe wyzwania. Kiedy dzieci wchodzą w lata nastoletnie rozpoczyna się jeden z najbardziej wymagających etapów rodzicielskiej podróży. Utrzymanie harmonii w tym okresie wymaga nie lada mądrości i wysiłku.

A potem... Nim się obejrzymy, nasze dzieci przekraczają "magiczny" próg 18 lat. Rozpoczynają samodzielne życie. Często jednak mieszkają jeszcze dobrych kilka lat z rodzicami pod jednym dachem, a jeśli idą na studia, są od nich zależni finansowo. W końcu jednak nadchodzi moment, kiedy znajdują życiowego partnera i zaczynają projekt "rodzina" od nowa.

Jak budować głębokie więzi z dziećmi na tym etapie rodzicielstwa? Jak być zaangażowanym, bez uszczuplania pełnego prawa dorosłych dzieci do decydowania o własnym życiu? Jak pielęgnować rodzinną harmonię, kiedy w rodowym drzewie pojawiają się nowe "gałązki"?Konspekt wykładu

Artykuły do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Udostępniamy wykłady w dwóch formach

1. AUDYCJE RADIOWE

Wykłady Chucka Swindolla w formie audycji radiowych, wyemitowane na falach Radia CCM i Radia Chrześcijanin w ramach programu radiowego "Pełnia Życia".

Wybrane wykłady, w formie audycji, dostępne są do pobrania w zakładce Pobierz wykłady MP3 albo w naszej aplikacji mobilnej.

***

2. WYKŁADY MP3

Wykłady Chucka Swindolla wydane na płytach CD w formacie dźwiękowym MP3. Do nabycia w sklepie internetowym www.ccm.pl.

Udostępniamy je również jako podziękowanie za darowiznę złożoną na działalność fundacji IFL-Polska. Więcej informacji w zakładce Dotacje.

 

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.