Czym zajmuje się Fundacja IFL-Polska?

Fundacja IFL-Polska zajmuje się tworzeniem i rozpowszechnianem materiałów (audycje radiowe, książki, zasoby online) promujących chrześcijańskie przesłanie i wartości.

Więcej o naszej działalności w zakładce O NAS.

 

Co oznacza skrót IFL?

IFL to skrót od Insight for Living, międzynarodowej organizacji, której IFL-Polska jest częścią. Dosłownie tłumaczenie brzmiałoby: “Rady na życie” albo “Mądrość życiowa”. Dla naszych audycji radiowych wybraliśmy mniej dosłowne tłumaczenie: “Pełnia Życia”.

 

Czy IFL-Polska jest kościołem albo współpracuje z jakimś konkretnym kościołem/denominacją?

IFL-Polska nie jest kościołem i nie jest organem żadnej pojedynczej denominacji chrześcijańskiej. Od strony prawnej IFL-Polska posiada status fundacji. Osoby zaangażowane w działalność IFL-Polska należą do różnych kościołów chrześcijańskich. Celem fundacji jest służenie istniejącym denominacjom/kościołom i współpraca ponad podziałami, na płaszczyźnie wiary w autorytet, natchnienie i nieomylność Pisma Świętego.

 

Czy IFL-Polska jest organizacją katolicką?

IFL-Polska nie jest organizacją katolicką. Choć działalność Insight for Living wyrasta z tradycji protestanckiej, celem fundacji nie jest konfrontacja z Kościołem Rzymsko-Katolickim. Naszym celem jest pomaganie wierzącym z różnych kościołów chrześcijańskich w pogłębianiu osobistej więzi z Bogiem i praktycznej znajomości Pisma Świętego.

 

Z jakim wyznaniem chrześcijańskim jest związany Chuck Swindoll?

Chuck Swindoll jest proboszczem kościoła Stonebriar Community Church – wspólnoty chrześcijańskiej we Frisco w Teksasie. Kościół ten plasuje się w ewangelikalnym nurcie chrześcijaństwa. Kładzie duży nacisk na autorytet i nieomylność Pisma Świętego.

Więcej o kościele Chucka: www.stonebriar.org

 

Na co są przeznaczane dotacje finansowe?

Na całym świecie organizacja Insight for Living utrzymuje się głównie z dobrowolnych darowizn słuchaczy i sympatyków IFL. Dotacje pozwalają pokryć koszty działalności statutowej organizacji.

W Polsce dotacje finansowe przyczyniają się do tworzenia nowych nagrań, poszerzają możliwości emisji wykładów Chucka Swindolla w stacjach radiowych na terenie całej Polski oraz umożliwiają publikację książek i materiałów drukowanych.

 

W jaki sposób mogę nabyć materiały (płyty CD, książki) wydane przez IFL-Polska?

Nasze materiały udostępniamy jako podziękowanie dla naszych darczyńców – w zamian za złożenie darowizny na działalność statutową naszej fundacji.

Każdy darczyńca otrzyma od nas upominek (płytę CD lub książkę). Jeśli chcieliby Państwo otrzymać konkretną serię wykładów lub publikację książkową, prosimy o zaznaczenie tego w tytule przelewu lub o kontakt mailowy na adres: kontakt@iflpolska.pl.

 

Nie mogę znaleźć na stronie www tego, czego szukam (coś nie działa); komu to mogę zgłosić?

Prosimy pisać na adres: kontakt@iflpolska.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego.

 

Mam inne pytanie…

Prosimy pisać na adres: kontakt@iflpolska.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego.