Artykuły

Zapraszamy do korzystania z biblioteki naszych artykułów:

Odkrywanie Biblii

Poznaj lepiej Pismo Świętego, odkrywając kontekst poszczególnych ksiąg biblijnych oraz patrząc całościowo na przesłanie Słowa Bożego.

Czytaj więcej

Bohaterowie Biblii

Pozwól, by postaci z kart Biblii ożyły przed twoimi oczami. Przeczytaj o ich dokonaniach, wczuj się w ich sytuację, skorzystaj z mądrości ukrytej w lekcjach ich życia.

Czytaj więcej

Jak poznać Boga

Znasz podstawowe fakty o Bogu, ale czy znasz… Boga? Odkryj, w jaki sposób nawiązać z Nim relację, a jeśli już jesteś Jego naśladowcą – jak pomóc Go poznać innym.

Czytaj więcej

Relacja z Bogiem

Życie z Bogiem dzień po dniu niesie ze sobą różne wyzwania. Skorzystaj z praktycznych podpowiedzi, jak “postępować w sposób godny [naszego] powołania” (zob. List do Efezjan 4,1).

Czytaj więcej

Kościół (Boża rodzina)

Bóg zaprojektował Kościół jako żywą wspólnotę, dzięki której możemy rozwijać się duchowo… uczyć się zdrowych relacji… służyć sobie nawzajem i światu.

Czytaj więcej

Kształtowanie charakteru

Bogu nie zależy na naszych deklaracjach, ale na codziennym stylu życia opartym o Jego wartości. Jego cel dla nas jest jasny – charakter podobny do tego, który był w Chrystusie.

Czytaj więcej

Radzenie sobie z przeciwnościami

W życiu nie zawsze jest z górki. Bóg nie obiecał, że nie spotkają nas problemy, ale że da nam siłę, by przez nie przejść. On “współdziała we wszystkim dla naszego dobra”. (zob. List do Rzymian 8,28)

Czytaj więcej

Jak przebaczyć

Istnieją różne rodzaje i poziomy przebaczenia. Każdy przypadek doznanej krzywdy jest inny. Jedno jest pewne: Bóg nam przebaczył i chce, byśmy i my przebaczali innym.

Czytaj więcej

Silne małżeństwo

Świat wokół nas robi wszystko, by wmówić nam, że szczęśliwe małżeństwo to fikcja. Bóg jednak daje nam wskazówki i narzędzia, jak pielęgnować silną więź na każdym etapie związku.

Czytaj więcej

Sekrety rodzicielstwa

Rodzicielstwo to zarówno wielki zaszczyt, jak i wielkie wyzwanie. Skorzystaj z podpowiedzi, jak budować szczęśliwy dom – na przekór wyzwaniom współczesnej kultury.

Czytaj więcej