IFL Polska

IFL Polska jest polskim oddziałem międzywyznaniowej misji chrześcijańskiej Insight for Living Ministries.

Chcemy wspierać w samodzielnym, biblijnym myśleniu.

Realizujemy to poprzez rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy biblijnej, ponadczasowych wartości Pisma Świętego i praktycznych biblijnych wskazań dotyczących problemów współczesnego człowieka.

Korzystamy przede wszystkim z dorobku teologicznego amerykańskiego biblisty, pisarza, pastora i mówcy radiowego, Charlesa (Chucka) R. Swindolla.

Nasza misja

IFL Polska pragnie przekazywać prawdy Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy poprzez organizowanie szkolenia Odkrywanie Biblii, w oparciu o książkę ksiązkę Odkrywanie Biblii: w poszukiwaniu przepisu na życie, autorstwa Charlesa R. Swindolla.

Od ponad 10 lat nadajemy półgodzinne programy radiowe, dostępne na naszej stronie internetowej oraz w Aplikacji Mobilnej. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska, oparta na Biblii oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.

Nasze cele

 • Przekazywanie prawd Pisma Świętego w sposób zrozumiały dla współczesnego odbiorcy.
 • Inspirowanie do samodzielnej lektury Biblii.
 • Promowanie chrześcijańskich wartości.
 • Wsparcie dla osób zmagających się z problemami duchowymi i osobistymi.

Co robimy

Audycje

“Pełnia Życia” to tytuł półgodzinnych audycji dostępnych na naszej stronie internetowej oraz w Aplikacji Mobilnej i nadawanych również na antenie Radia CCM (nieprzerwanie od lipca 2011) oraz na internetowych falach Radia Chrześcijanin oraz Radia Safira. Audycje transmitowane są również w Wielkiej Brytanii (BranchFM). W ramach naszego programu prezentujemy serie wykładów biblijnych pastora Chucka Swindolla. Wykłady rozkładają się na 2 lub 3 półgodzinne audycje, a poszczególne serie trwają zwykle od 2 tygodni do kilku miesięcy.

Aktualnie audycje “Pełnia Życia” są nadawane w:

Radiu Safira [on-line]: 6 dni w tygodniu (poniedziałek – piątek i niedziela), początek audycji o 9:00 i 17:00.

Radiu CCM [Górny Śląsk, Śląsk Cieszyński]: 6 dni w tygodniu (poniedziałek – piątek i niedziela), początek audycji zawsze o 21:30.

Radiu Chrześcijanin [on-line]: 6 dni w tygodniu (wtorek – niedziela), początek audycji zawsze o 17:00.

BranchFM [Dewsbury (UK) na 101.8 FM oraz online]: 5 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek), początek audycji o 23:00.

Pomoc duszpasterska

W ramach IFL-Polska działa stała pomoc duszpasterska, którą prowadzi ordynowany duchowny, mający za sobą długoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Pomoc dostępna jest pod bezpłatnym numerem telefonu 800-444-101. Pod tym numerem można również uzyskać dodatkowe informacje na temat działalności naszej fundacji.

Strona internetowa

Na naszej stronie internetowej można posłuchać bieżących audycji w czasie dla siebie najbardziej dogodnym lub skorzystać z bogatej bazy wykładów Charlesa R. Swindolla. Oprócz tego systematycznie zamieszczamy tutaj KONSPEKTY PDF, czyli Studium Biblijne do dostępnych wykładów.
różnorodne materiały, które mają pomóc naszym słuchaczom w śledzeniu treści wykładów (konspekty) i w samodzielnej lekturze Pisma Świętego (artykuły i rozważania biblijne).

Aplikacja mobilna

Słuchaj / Oglądaj / Czytaj – na swoim smartfonie.

Bieżące audycje zawsze na czas + baza audycji archiwalnych.

Pobierz bezpłatną aplikacjęApp Store / Google Play 

Media społecznościowe

Wideoblog

Od stycznia 2016 publikujemy krótkie filmy, w których poruszamy tematy nurtujące chrześcijan żyjących w naszym kraju. Naszym ekspertem jest dr Zygmunt Karel.

Tytuł cyklu: KOLUMNA ZYGMUNTA

Publikacje książkowe

Naszą ofertę systematycznie poszerzamy o książki o tematyce chrześcijańskiej, ze szczególnym naciskiem na materiały pomagające w lepszym rozumieniu Pisma Świętego.

 • Wprowadzenie do Nowego Testamentu (data wydania: październik 2016)
 • Wprowadzenie do Starego Testamentu (data wydania: lipiec 2017)
 • Abraham: Niezwykła podróż wiary pewnego nomady (wyd. AETOS Media; data wydania: luty 2018)
 • Abraham: Studia Biblijne (data wydania: maj 2018)
 • Odkrywanie Biblii: w poszukiwaniu przepisu na życie (wyd. AETOS Media; data wydania: maj 2019)
 • Przebudzenie Łaski: od wiary w łaskę do życia nią na co dzień (wyd. AETOS Media; data wydania: 2020)
 • Co jeśli… Bóg ma inny plan? (wyd. AETOS Media; data wydania: 2022)
 • Estera: Kobieta pełna siły i godności (wyd. AETOS Media; premiera: 11-2023)