Fundacja IFL-Polska

Insight for Living – Polska to międzywyznaniowa misja chrześcijańska, będąca częścią Insight for Living Ministries.

Naszym głównym celem jest rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy biblijnej, ponadczasowych wartości Pisma Świętego i praktycznych biblijnych wskazań dotyczących problemów współczesnego człowieka.

Korzystamy przede wszystkim z dorobku amerykańskiego biblisty, pisarza, pastora i mówcy radiowego, Charlesa (Chucka) R. Swindolla.

Nasza misja

IFL-Polska pragnie przekazywać prawdy Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych programów radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska, oparta na Biblii oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.

Nasze cele

  • Przekazywanie prawd Pisma Świętego w sposób zrozumiały dla współczesnego odbiorcy.
  • Inspirowanie do samodzielnej lektury Biblii.
  • Promowanie chrześcijańskich wartości.
  • Wsparcie dla osób zmagających się z problemami duchowymi i osobistymi.

Co robimy

Audycje radiowe

“Pełnia Życia” to tytuł półgodzinnych audycji radiowych, nadawanych na antenie Radia CCM (nieprzerwanie od lipca 2011) oraz na internetowych falach Radia Chrześcijanin. Audycje transmitowane są również w Wielkiej Brytanii (BranchFM). W ramach naszego programu prezentujemy serie wykładów biblijnych Pastora Chucka Swindolla. Wykłady rozkładają się na 2 lub 3 półgodzinne audycje, a poszczególne serie trwają zwykle od 2 tygodni do kilku miesięcy.

Aktualnie audycje “Pełnia Życia” są nadawane w:

Radiu CCM [Górny Śląsk, Śląsk Cieszyński]: 6 dni w tygodniu (poniedziałek – piątek i niedziela), początek audycji zawsze o 21:30.

Radiu Chrześcijanin [on-line]: 6 dni w tygodniu (wtorek – niedziela), początek audycji zawsze o 17:00.

BranchFM [Dewsbury (UK) na 101.8 FM oraz online]: 5 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek), początek audycji o 23:00.

Pomoc duszpasterska

W ramach IFL-Polska działa stała pomoc duszpasterska, którą prowadzi ordynowany duchowny, mający za sobą długoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Pomoc dostępna jest pod bezpłatnym numerem telefonu 800-444-101. Pod tym numerem można również uzyskać dodatkowe informacje na temat działalności naszej fundacji.

Strona internetowa

Na naszej stronie internetowej można posłuchać bieżących audycji w czasie dla siebie najbardziej dogodnym lub skorzystać z bogatej bazy wykładów Charlesa R. Swindolla. Oprócz tego systematycznie zamieszczamy tutaj różnorodne materiały, które mają pomóc naszym słuchaczom w śledzeniu treści wykładów (konspekty) i w samodzielnej lekturze Pisma Świętego (artykuły i rozważania biblijne).

Aplikacja mobilna

Słuchaj / Oglądaj / Czytaj – na swoim smartfonie.

Bieżące audycje zawsze na czas + baza audycji archiwalnych.

Pobierz bezpłatną aplikacjęiTunes / Google Play / Windows Phone

Media społecznościowe

Wideoblog

Od stycznia 2016 publikujemy krótkie filmy, w których poruszamy tematy nurtujące chrześcijan żyjących w naszym kraju. Naszym ekspertem jest dr Zygmunt Karel.

Tytuł cyklu: KOLUMNA ZYGMUNTA

Publikacje książkowe

Naszą ofertę systematycznie poszerzamy o książki o tematyce chrześcijańskiej, ze szczególnym naciskiem na materiały pomagające w lepszym rozumieniu Pisma Świętego.

  • Wprowadzenie do Nowego Testamentu (data wydania: październik 2016)
  • Wprowadzenie do Starego Testamentu (data wydania: lipiec 2017)
  • Abraham: Niezwykła podróż wiary pewnego nomady (wyd. AETOS Media; data wydania: luty 2018)
  • Abraham: Studia Biblijne (data wydania: maj 2018)
  • Odkrywanie Biblii (wyd. AETOS Media; data wydania: maj 2019)
  • Przebudzenie Łaski (wyd. AETOS Media; data wydania: 2020)