Fundacja IFL-Polska

Insight for Living – Polska to międzywyznaniowa misja chrześcijańska, będąca częścią Insight for Living Ministries.

Naszym głównym celem jest rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy biblijnej, ponadczasowych wartości Pisma Świętego i praktycznych biblijnych wskazań dotyczących problemów współczesnego człowieka.

Korzystamy przede wszystkim z dorobku amerykańskiego biblisty, pisarza, pastora i mówcy radiowego, Charlesa (Chucka) R. Swindolla.

Nasza misja

IFL-Polska pragnie przekazywać prawdy Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych programów radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska, oparta na Biblii oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.

Nasze cele

  • Przekazywanie prawd Pisma Świętego w sposób zrozumiały dla współczesnego odbiorcy.
  • Inspirowanie do samodzielnej lektury Biblii.
  • Promowanie chrześcijańskich wartości.
  • Wsparcie dla osób zmagających się z problemami duchowymi i osobistymi.

Co robimy

Audycje radiowe

“Pełnia Życia” to tytuł półgodzinnych audycji radiowych, nadawanych na antenie Radia CCM (nieprzerwanie od lipca 2011) oraz na internetowych falach Radia Chrześcijanin oraz Radia Safira. Audycje transmitowane są również w Wielkiej Brytanii (BranchFM). W ramach naszego programu prezentujemy serie wykładów biblijnych Pastora Chucka Swindolla. Wykłady rozkładają się na 2 lub 3 półgodzinne audycje, a poszczególne serie trwają zwykle od 2 tygodni do kilku miesięcy.

Aktualnie audycje “Pełnia Życia” są nadawane w:

Radiu Safira [on-line]: 6 dni w tygodniu (poniedziałek – piątek i niedziela), początek audycji o 9:00.

Radiu CCM [Górny Śląsk, Śląsk Cieszyński]: 6 dni w tygodniu (poniedziałek – piątek i niedziela), początek audycji zawsze o 21:30.

Radiu Chrześcijanin [on-line]: 6 dni w tygodniu (wtorek – niedziela), początek audycji zawsze o 17:00.

BranchFM [Dewsbury (UK) na 101.8 FM oraz online]: 5 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek), początek audycji o 23:00.

Pomoc duszpasterska

W ramach IFL-Polska działa stała pomoc duszpasterska, którą prowadzi ordynowany duchowny, mający za sobą długoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Pomoc dostępna jest pod bezpłatnym numerem telefonu 800-444-101. Pod tym numerem można również uzyskać dodatkowe informacje na temat działalności naszej fundacji.

Strona internetowa

Na naszej stronie internetowej można posłuchać bieżących audycji w czasie dla siebie najbardziej dogodnym lub skorzystać z bogatej bazy wykładów Charlesa R. Swindolla. Oprócz tego systematycznie zamieszczamy tutaj różnorodne materiały, które mają pomóc naszym słuchaczom w śledzeniu treści wykładów (konspekty) i w samodzielnej lekturze Pisma Świętego (artykuły i rozważania biblijne).

Aplikacja mobilna

Słuchaj / Oglądaj / Czytaj – na swoim smartfonie.

Bieżące audycje zawsze na czas + baza audycji archiwalnych.

Pobierz bezpłatną aplikacjęiTunes / Google Play / Windows Phone

Media społecznościowe

Wideoblog

Od stycznia 2016 publikujemy krótkie filmy, w których poruszamy tematy nurtujące chrześcijan żyjących w naszym kraju. Naszym ekspertem jest dr Zygmunt Karel.

Tytuł cyklu: KOLUMNA ZYGMUNTA

Publikacje książkowe

Naszą ofertę systematycznie poszerzamy o książki o tematyce chrześcijańskiej, ze szczególnym naciskiem na materiały pomagające w lepszym rozumieniu Pisma Świętego.

  • Wprowadzenie do Nowego Testamentu (data wydania: październik 2016)
  • Wprowadzenie do Starego Testamentu (data wydania: lipiec 2017)
  • Abraham: Niezwykła podróż wiary pewnego nomady (wyd. AETOS Media; data wydania: luty 2018)
  • Abraham: Studia Biblijne (data wydania: maj 2018)
  • Odkrywanie Biblii (wyd. AETOS Media; data wydania: maj 2019)
  • Przebudzenie Łaski (wyd. AETOS Media; data wydania: 2020)